comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'dan MHK Başkanı Lale Orta'ya istifa daveti

02 Nisan 2023, Pazar 23:50
Galatasaray'dan MHK Başkanı Lale Orta'ya istifa daveti

Galatasaray, kulübün resmi sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımla MHK Başkanı Lale Orta'yı istifaya davet etti.

FutbolArena - Galatasaray, Merkez Hakem Kurulu Başkanı Lale Orta'yı istifaya davet etti. Kulübün resmi sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımda MHK Başkanı Lale Orta'ya kaos eleştirileri yer aldı.

"TEK BİR KULÜBÜN BAYRAKTARLIĞINI SOYUNAN LALE ORTA..."
Galatasaray'ın açıklamasında, "Bir kulüp için değil, herkes için adalet! Göreve geldiği günden beri lige kaos getirip tek bir kulübün bayraktarlığına soyunan Lale Orta istifa!" ifadeleri kullandı.

OKAN BURUK, GALATASARAY-ADANA DEMİRSPOR MAÇINDAN SONRA NELER DEMİŞTİ?

"Geçen hafta Konyaspor maçında yaşadığımız kırmızı kart olayının birebir aynısını burada yaşadık. Yine VAR dahil olmadı. Net bir kırmızı karttı. Rakibimiz yine 10 kişi kalacaktı. Bu kırmızı kart verilmedi. Neden bu pozisyonlara kırmızı kart verilmiyor, bu pozisyonlar kırmızı kart mı değil mi, çağırmayan VAR hakemleri bu konuyla ilgili ceza alıyor mu? Bununla ilgili bir merakım var, açıklama bekliyoruz. Zaman zaman televizyon kanallarına bağlanıp, açıklamalar yapılıyor. Son iki haftada verilmeyen iki kırmızı kartla ilgili bir açıklama bekliyoruz. Bununla ilgili herhalde Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı bir açıklama yapacaktır."

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!