comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'dan 'ligler ertelenmeli' açıklaması

13 Mart 2020, Cuma 11:42
Galatasaray'dan 'ligler ertelenmeli' açıklaması

Galatasaray Kulübü, liglerin belirli bir süreyle ertelenmesi talebinde bulundu.

FutbolArena - Türkiye'de görülmeye başlanan koronavirüs salgını nedeniyle Cumhurbaşkanlığı ve Bakanlar arasında yapılan görüşmelerin ardından lig maçlarının seyircisiz oynanması kararı alındı. Bu kararla ilgili Galatasaray Kulübü'nden bir açıklama yapıldı. Sarı kırmızılı kulüp, maçların seyircisiz oynatılması yerine liglerin ertelenmesi önerisinde bulundu.

GALATASARAY: "LİGLERİN ERTELENMESİNİ ÖNERİYORUZ"
"Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 adlı Coronavirüs salgınının ülkemizde de tespit edilmesinin ardından Nisan ayı sonuna kadar tüm spor müsabakalarının seyircisiz olarak oynanacağı açıklanmıştır.

Önce sağlık ilkesinden hareketle, seyirciler kadar, sporcu ve görevlilerin de sağlığının düşünülmesi gerekmektedir.

Nitekim pek çok ülkede liglerin ertelenmesine ya da askıya alınmasına karar verilmiştir.

Liglerin ertelenmediği ve müsabakaların seyircisiz oynanması ile ilgili olarak da İngiltere'de ise müsabakaların şifresiz yayınlanması kararı alınmıştır. Zira seyircisiz oynanması halinde kişiler şifreli yayınlanan müsabakaları izlemek için yine bir araya gelecek ve toplu olarak bu müsabakaları izleyeceklerdir.

Bu şekilde taraftar gruplarınca bir araya gelinerek müsabaka izlenme ihtimali de gözetilmelidir.

Ayrıca konuya mali açıdan bakıldığında spor müsabakalarının seyircisiz oynanması, seyirci hasılatlarında yaşanacak gelir kaybı nedeniyle ciddi mali zorluklar yaşayan tüm kulüplerimiz adına önemli sıkıntılar doğuracaktır.

Bu nedenlerle liglerin seyircisiz oynanması yerine, yaşanacak gelişmelere göre daha sonra yeniden değerlendirilmek üzere ilk etapta 15 gün ya da 1 ay süreyle ertelenmesi görüşünde olduğumuzu Devletimizin ve ilgili kurumlarının dikkatine arz ederiz."

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (14 Eylül 2020)