comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'dan Johan Elmander'e dev proje

26 Ocak 2018, Cuma 09:41
Galatasaray'dan Johan Elmander'e dev proje

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim teknik ekibe dahil ettiği eski öğrencisi Johan Elmander için büyük bir proje hedefliyor.

FutbolArena - Galatasaray'da Fatih Terim'in yeniden takımın başına geçmesi ile birlikte teknik ekipte yer alacağı açıklanan ve aniden futbolu bırakarak İstanbul'a gelen Johan Elmander için Fatih Terim büyük bir proje düşünüyor.


Fatih Terim'den Johan Elmander'e büyük proje


Orta ve uzun vadede takım kadrosunun iskeletini Kuzey Avrupa ülkelerinden oluşturmayı planlayan Fatih Terim, bu dev projenin başına Johan Elmander'i getirdi. Akşam Gazetesi'nin haberine göre, Deneyimli çalıştırıcı, kadroyu İsveç, Norveç, Danimarka ve İzlandalı futbolculardan oluşturmayı planlıyor. Fatih Terim'in bu kararı almasındaki en büyük etkenin ise bu ülkelerdeki oyuncuların karakterlerinin ve profesyonelliklerinin tüm dünya tarafından kabul görmeleri oldu.

İSKELET KUZEY AVRUPA'DAN OLACAK 
Projesini eski başkan Dursun Özbek ile paylaşan deneyimli çalıştırıcının yeni Başkan Mustafa Cengiz ile de detayları anlattığı belirtildi. Terim, projesini hatasız bir şekilde hayata geçirmek için de bu ülkelerin saygı duyduğu eski İsveçli golcüsü Elmander'i kadrosuna kattı.

TRANSFER GÖRÜŞMELERİ YAPACAK

Elmander bu projede kilit bir rol oynayacak. İsveç, Norveç, Danimarka ve İzlanda'da büyük sevgi ve saygıya sahip olan Elmander, bir anlamda Galatasaray'ın scout şefi olacak. Terim'in planladığı bölgelerde Galatasaray forması giyebilecek oyuncuları belirleyecek olan Elmander, geniş çaplı bir rapor hazırlayacak. Bu rapor teknik heyete teslim edilecek. Transfer görüşmeleri de sarı-kırmızılı kulüp adına İsveçli isim yapacak.

Tecrübeli çalıştırıcı, Antalya kampında eski oyuncusu ile bir araya gelerek bu projenin tüm detaylarını kendisine anlattı. Proje sayesinde 65 milyon euro olan kadro bütçesinin 2 sene içinde 45-50 milyon euro seviyelerine indirilmesi de planlanıyor.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)