comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'dan hakeme tepki: 'Lan diyemezsin!'

18 Aralık 2021, Cumartesi 21:45
Galatasaray'dan hakeme tepki: 'Lan diyemezsin!'

Galatasaray teknik heyeti ve futbolcular maçın ardından Zorbay Küçük'e tepki gösterdi. İşte yaşananlar. 

FutbolArena - Flaş! Galatasaray - Başakşehir maçı sonrasında Galatasaray cephesinden hakem Zorbay Küçük'e büyük tepki var. 

Galatasaraylı futbolcu Berkan Kutlu ve Yardımcı Antrenör Necati Ateş yaşananlar hakkında şunları söyledi:
BERKAN KUTLU'NUN AÇIKLAMALARI

Bu akşam öyle şeyler yaşandı ki, saygı çerçevesini aştık. Bize yalancı denmesi! Kerem'e dendi. Hiçbir şey yapmadığı halde Kerem'e kullanılan kelimeler. Saygı bekliyoruz. Niye oluyor bunlar? Bu saygısızlıklar bitsin!" Biz Galatasaray'ın oyuncusuyuz! Her şeyden önce insanız. İçeride, sahada kullanılan kelimeler. Burada o kelimeleri kullanmak istemiyorum. İçeride oyuncumuza yalancı denmesini kabul etmiyorum."

NECATİ ATEŞ'İN AÇIKLAMALARI

"Hem 4. hakem, hem Zorbay! Gidin lan demiş! Kart verirsin. Sen lan diyemezsin! Galatasaray'ın oyuncusuna lan diyemezsin! Arkasında nasıl bir güç varsa bu kadar rahat konuşabiliyor. Senin oyuncun yalancı dedi bana! Sen Galatasaray futbolcusuna yalancı diyemezsin! Niye maçın önüne geçmek için bu kadar çaba harcıyorsunuz! Bir sonrakine kırmızı kart göstereceğim diyor."

NELER YAŞANDI?

A Spor'dan Emre Kaplan, "Maç sonu koridorda Zorbay Küçük Galatasaraylı oyunculara önce “Go lan” dedi. Sonra Kerem Aktürkoğlu'na “yalancı” ifadesini kullandı. Arda Turan tepki gösterince de “Ne yapacaksın? Ayakkabı mı atacaksın bana” dedi." şeklinde yaşananları aktardı. 

GALATASARAY'DAN RESMİ AÇIKLAMA
 

Galatasaray aleyhine yapılan hakem hatalarının haftalardır süregelmesi, bunların tesadüf olmadığını sadece Galatasaraylılara değil Türkiye spor kamuoyuna da düşündürmektedir. Nitekim, bu yöndeki görüşler eski MHK başkanları, hatta rakip takımların taraftarı olduğu bilinen spor yorumcuları tarafından dahi dile getirilmiştir.

Bu hataların Galatasaray'ın sportif başarılarına ve mali kaynaklarına verdiği zararlar tahammül sınırlarımızı zorlarken, 18 Aralık 2021 tarihli Medipol Başakşehir maçının hakemi Zorbay Küçük'ün milli formayı terleten; bu sene Avrupa kupalarında büyük başarı elde edip Türk futbolunun seyrini değiştiren kıymetli futbolcularımıza yönelik hakaretamiz ifadeleri bardağı taşıran son damla olmuştur.

Bugün, saha içinde ve dışında, hakem hatasının ötesinde bir skandal yaşanmıştır. Tarafsız olması gerekirken sporcularımıza hakaret eden, spor ahlakından nasibini almamış bu kişinin, Türk futbolunda görev alması kabul edilemez. Zorbay Küçük, gözlemci raporlarında da görülebileceğinden şüphe etmediğimiz haddini bilmez davranışları karşısında bir yaptırıma maruz bırakılmazsa, bu kayıtsızlığı Türkiye Futbol Federasyonu'nun açıkça Galatasaray'ın karşısında durması olarak yorumlayacağız.

Hakemin görevi adalet dağıtmaktır. Ancak, hakemler Galatasaray söz konusu olunca adaletsizliği, çifte standardı ve karşı tarafı kayırmayı normal hale getirmişlerdir. Galatasaray'a yapılanlar Türkiye Süper Ligi'ni trajikomik bir müsamereye dönüştürmekte, takımların performanslarını sorgulayarak oyunu güzelleştirmelerini önlemekte ve önde koşar görünenlerin de bu performansına gölge düşürmektedir.

Sadece Galatasaray Spor Kulübü'nün değil Türk futbolunun menfaatlerine zarar veren bu davranışlara karşı atılması gereken her türlü hukuki adımı atmaktan imtina etmeyeceğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız.Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!