comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'dan Gomis için flaş açıklama

20 Şubat 2018, Salı 16:05
Galatasaray'dan Gomis için flaş açıklama

Galatasaray, Kasımpaşa maçında baygınlık geçiren Bafetimbi Gomis hakkında açıklama yaptı.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'in 22. haftasında oynanan Galatasaray - Kasımpaşa maçında baygınlık geçiren Bafetimbi Gomis hakkında açıklama yapıldı. Sarı kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada Fransız futbolcunun oynamasında hiçbir engel olmadığı belirtildi. 
 

Galatasaray'da Gomis'in rahatsızlığı ne durumda?


Galatasaray'dan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Cedric Carrasso, bugün sponsor hastanemiz Medical Park'ta sol dizinden başarılı bir operasyon geçirdi.
 
Bafetimbi Gomis'in yapılan kapsamlı nörolojik ve kardiyolojik tetkiklerinin ardından oynaması ile ilgili bir sorun bulunmadığı tespit edildi."
 

Galatasaray'da Bafetimbi Gomis'in bayınlık geçirmesi ciddi bir problem mi?


FutbolArena olarak Galatasaray'ın Fransız yıldızı Bafetimbi Gomis'in yaşadığı problemi Kalp Damar Cerrahı Tahsin Göncü'ye sorduk.

Gomis bizi dün çok korkuttu, Gomis'in rahatsızlığı hakkında konuşabilir misiniz?

''Gomis'in nesi var konusunda tabi tıbbi terminoloji olarak resmi bir açıklama yok. Benim de gazetelerden ve televizyonlardan duyabildiğim kadarıyla ve öğrenebildiğim kadarıyla, vazovagal refleks veya vazovagal senkop dediğimiz bir durum var. Bu şu demektir; beynin beslenememesi sonucunda ani bilinç kaybı şok ile kendini gösteren fakat çok hızlı yeniden geri dönebilen bir durumdur. Anlayabildiğim ve öğrenebildiğim kadarıyla daha önceki geçmişinde de hem sporculuğunda hem normal yaşantısında benzer olaylar birkaç kez daha oluşmuş ama çok önemli bir problem yaratmamış.''

- Tehlikesi nedir bu hastalığın?

''Şöyle bir tehlikesi var beynin çok kısa süreli beslenememesi bilincin kaybolması demektir. Allahtan çok kısa sürede kendini toparlayan bir durumdur. Bütün mesele bu olay olduğunda ne yapıyor olduğu ve başına gelebilecek kazalar. Çünkü bir spor müsabakasında oldukça da efor sarf edilen ve fiziki mücadelenin ön planda olduğu bir yerde tabi ki bas üstü düşebilir, farklı bir şey olabilirdi veya bir spor müsabakası dışında da araç kullanıyor olabilirdi veya farklı bir yerde olup kazaya maruz kalabilirdi, en büyük tehlikesi bunlar.''

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena haber turu (22 Eylül 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.