comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'dan flaş Galatasaray Adası açıklaması

20 Eylül 2018, Perşembe 19:21
Galatasaray'dan flaş Galatasaray Adası açıklaması

Bazı basın organlarında İstanbul Belediyesi'nin yönetimine geçeceği yönünde iddialara Galatasaray yönetiminden açıklama geldi.

FutbolArena - Galatasaray camiasnın son aylarda gündeminde yer alan Galatasaray Adası tartışmaları devam ediyor. Yıkık halde duran Galatasaray Adası ile ilgili son günlerde basında yer alan haberler üzerine sarı kırmızılı yönetim resmi internet sitesi aracılığı ile açıklamada bulundu.


Galatasaray Haber: Galatasaray Adası, Galatasaray'ın elinden çıkıyor mu?


Galatasaray Adası'nın son günlerde bazı basın organlarında İstanbul Belediyesi'nin yönetimine geçeceği yönünde iddialar yer alıyordu. Sarı kırmızılı yönetim konu hakkında resim internet sitesinden açıklama yayınladı.

''GALATASARAY'IN MÜLKÜDÜR''
''Galatasaray Adası olarak bilinen İstanbul İli, Beşiktaş İlçesi, Kuruçeşme Mahallesinde bulunan 365 Ada 1,2 ve 4 no'lu parsellerden ibaret olan adanın 2 ve 4 no'lu parsellerinin mülkiyeti Hazineye, 1 no'lu parselin mülkiyeti ise Kulübümüze aittir. Davacı Elpida Frankapolos ve arkadaşları tarafından açılan ve Kulübümüze ihbar olunan dava, mülkiyeti Hazineye ait olan parsellere ilişkindir. Mülkiyeti kulübümüze ait olan 1 no'lu parsel davanın konusu dışındadır. Dava, davacıların aktif taraf sıfatı yokluğu nedeniyle 29.05.2018 tarihinde reddedilmiştir.

Yukarıda bahsedilen davaya ilişkin bugün medyada yer alan haberler neticesinde oluşması muhtemel yanlış anlamaları önlemek maksadıyla açıklama yapma gereği hasıl olmuştur. Galatasaray Adası'nın 1 no'lu merkez parseli Galatasaray Spor Kulübü'nün tapulu mülküdür.   

Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur.

Galatasaray Spor Kulübü''

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena akşam haberleri turu (19 Nisan 2019)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.