comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'dan Finansal Fair Play açıklaması

19 Haziran 2021, Cumartesi 20:11
Galatasaray'dan Finansal Fair Play açıklaması

Galatasaray, UEFA Finansal Fair Play anlaşması kapsamındaki idari, mali ve sportif kısıtlamaların tümüyle kaldırıldığını açıkladı.

FutbolArena - Galatasaray, UEFA Finansal Fair Play anlaşmasındaki kısıtlamaların 1 yıl daha erken kaldırıldığını KAP'a bildirdi. Mustafa Cengiz son başkanlık gününde "Sağ olsunlar bugün itibarıyla bizi bir yıl önceden serbest bıraktılar. Tabii bu bir günde olmadı. Çok çalıştık." açıklamasıyla müjdeyi duyurmuştu.

GALATASARAY'DAN UEFA FİNANSAL FAIR PLAY AÇIKLAMASI
"Kulübümüz, UEFA ile 13 Haziran 2018 tarihinde imzaladığı Uzlaşma Anlaşması'na tam uyum göstermesinin ardından Uzlaşma Anlaşması kapsamından öngörülen süreden 1 yıl erken çıkmak amacıyla 2021 yılının Şubat ayında başvuruda bulunmuştur. UEFA'nın ilgili birimleri tarafından son 3 mali yıl sonuçları ve 2020/21 mali yıl öngörüleri üzerinde yapılan incelemelerin ardından Kulübümüzün başa baş kriteri başta olmak üzere Uzlaşma Anlaşması'nın tüm şartlarına tam uyum gösterdiği tespit edilmiştir. Bugün UEFA Kulüp Finansal Kontrol Birimi Baş Müfettişi Sn. Yves Leterme tarafından Kulübümüze gönderilen  yazıyla beraber Kulübümüz, Uzlaşma Anlaşması kapsamından çıkmıştır. Bu kararla beraber Kulübümüz için Uzlaşma Anlaşması kapsamında uygulanan idari, mali ve sportif kısıtlamalar tümüyle kaldırılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." 

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

Bilyoner'den 5.000 TL BilyonPuan HEDİYE!