comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'dan Fenerbahçe'ye 5 yıldız tepkisi

09 Mayıs 2022, Pazartesi 22:44
Galatasaray'dan Fenerbahçe'ye 5 yıldız tepkisi

Galatasaray, Fenerbahçe'nin 2023-24 sezonundan itibaren sahaya 5 yıldızlı formalarla çıkma kararına tepki gösterdi.

FutbolArena - Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, sarı lacivertli takımın 2023-24 sezonundan itibaren sahaya 5 yıldızlı formalarla çıkacağını açıklarken, Galatasaray cephesinden konuyla ilgili tepki dolu açıklama geldi.
 

Galatasaray'dan Fenerbahçe'ye Süper Lig şampiyonlukları yanıtı


"Değerli Kamuoyunun Dikkatine,

Son günlerde Süper Lig şampiyonlukları konusunda, hukuki temeli ve geçerliliği bulunmayan, gayriciddi iddiaların yeniden gündeme getirilme çabalarını dikkatle takip ediyoruz.
Bilindiği gibi, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün Türkiye Futbol Federasyonu nezdinde yapmış olduğu meşruiyeti bulunmayan 28 şampiyonluk konulu başvuruya karşı Galatasaray Spor Kulübü tarafından Türkiye Futbol Federasyonu'na 23 Mart 2021 tarihli dilekçemiz ile başvurulmuştu.

Devam eden süreçte, 21 Nisan 2021 tarihli ikinci dilekçemiz ile ilk başvurumuza ek beyan ve itirazlarımız da Türkiye Futbol Federasyonu'na iletilmişti.

Söz konusu dilekçelerimiz vasıtasıyla Fenerbahçe Spor Kulübü'nün hiçbir hukuki dayanağı olmayan iddialarına konu başvuru ile buna bağlı taleplerin neden reddedilmesi gerektiği Türkiye Futbol Federasyonu'na detaylıca izah edilmiştir.

Galatasaray Spor Kulübü, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün sözde iddiasına ilişkin Türkiye Futbol Federasyonu nezdindeki hukuki süreci son derece yakından takip etmektedir ve ilerleyen dönemlerde de takip etmeye devam edecektir.

Galatasaray Spor Kulübü, bugün itibariyle müzesindeki 22 şampiyonluk kupasıyla ve dört yıldızı ile Türkiye'nin en çok Süper Lig Şampiyonluğu olan kulübüdür.

Galatasaray Spor Kulübü"

Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!