comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'dan Fatih Terim tepkisi: "Herkes için adalet"

24 Aralık 2020, Perşembe 20:22
Galatasaray'dan Fatih Terim tepkisi:

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim'e verilen 5 maçlık cezaya, sarı kırmızılı kulübün resmi sitesinden tepki geldi.

FutbolArena - Fatih Karagümrük maçında kırmızı kart gören Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, PFDK'dan 5 maç ceza aldı. Galatasaray cephesinden Fatih Terim'in cezasına tepki geldi. Sarı kırmızılı kulübün resmi sitesinden "Herkes için adalet istiyoruz" başlığıyla bir yazı yayınlandı.

 

Galatasaray'dan Fatih Terim açıklaması:

"Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun, teknik direktörümüz Fatih Terim'e verdiği beş maçlık ceza hakkaniyet ölçülerine uygun değildir.

"TAHKİM KURULUNA BAŞVURACAĞIZ"

Söz konusu kararın, adil ve kamuoyu vicdanına uygun şekilde verilmesi amacıyla Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu'na kulübümüz tarafından gerekli başvuru yapılacaktır.

Türk futbolunun üzerinde çirkin oyunların oynandığı şu günlerde, emsallerine göre verilen beş maçlık ağır cezanın Galatasaray'ı şampiyonluk yürüyüşünden uzaklaştırmak amaçlı yapılan maksatlı ve beyhude bir çalışma olduğu aşikârdır. 

"HAKEMİN ATANMA MAKSATI AÇIKÇA ORTADADIR"

Bu cezayla birlikte, Covid-19 karantinası biter bitmez, idmansız şekilde Fatih Karagümrük - Galatasaray maçına verilen hakemin hangi maksatla atandığı açıkça ortaya çıkmıştır. 

Camiamız, bu senaryoyu bir yerlerden hatırlamaktadır. Adalet ve hukuk ekseninde mücadelesini sonuna kadar sürdürecek olan camiamız kirli düzeni bozacaktır."

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"