comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'dan Fatih Terim kararı! Tahkim'e başvuru

06 Eylül 2019, Cuma 16:56
Galatasaray'dan Fatih Terim kararı! Tahkim'e başvuru

Galatasaray'da Fatih Terim'e verilen cezayla ilgili Tahkim Kurulu'na itiraz başvurusu yapılacak.

FutbolArena Galatasaray Kulübü, Fatih Terim'e verilen 4 maçlık cezaya itiraz edecek ve Tahkim Kuruluna başvuracak.  Sarı kırmızılılar, kapsamlı bir dosya ile itirazını Tahkime iletip Teknik Direktör Fatih Terim'e verilen cezanın orantısız olduğunu dile getirecek. 3-2 sona eren Kayserispor maçının ardından yaptığı açıklamalar nedeniyle 4 maçlık ceza verilen Terim'in savunma dosyası ise önemli belge ve geçmişte yaşanan olaylar, yaptırımlardan oluşacak. 
 

Galatasaray Haberleri: Fatih Terim'e verilen cezaya itiraz


Galatasaray kulübü hukukçuları geniş bir savunma dosyası hazırlarken Tahkim Kuruluna sunulacak dosyada hem bu sezon, hem de geçtiğimiz sezon bu olayın benzer örnekleri, yapılan açıklamalara verilen cezalarda yer alacak. 

Galatasaray, Terim'in konuşmalarında hakaret olmadığı, eleştiri sınırları içerisinde olduğuna dikkat çekilip itiraz edilecek. 
 

Fatih Terim'in cezalı olduğu maçlarda Galatasaray hangi sonuçları alıyor?


Galatasaray'da 2012-2013 sezonunda da Hasan Şaş ve Ümit Daval ile birlikte görev yapan Fatih Terim, o sezon Orduspor ve Mersin İdmanyurdu maçlarının ardından toplamda 12 maç ceza almıştı. Geçtiğimiz sezon Fenerbahçe ve Başakşehir maçları sonrasında da toplamda 13 maç ceza alan Terim, Kayserispor maçı sonrası aldığı cezayla birlikte toplamda 32 maç hak mahrumiyetine çarptırıldı. Sarı kırmızılılar Fatih Terim'in yedek kulübesinde olmadığı 28 maçta 16 galibiyet, 6 beraberlik ve 6 mağlubiyet aldı.
Fatih Terim & Cezaları

1998/99
Ankaragücü maçından sonra 1 maç

1999/2000
Gaziantepspor maçından sonra 1 maç

2003/04
Malatyaspor maçından sonra 1 maç

2012/13
Orduspor maçı sonrası 3 maç 
Mersin İdmanyurdu maçı sonrası 9 

2018/19
Fenerbahçe maçı sonrası 10
Başakşehir maçı sonrası 3 

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)