comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'dan Dünya Kupası modeli teklifi

23 Mayıs 2020, Cumartesi 12:46
Galatasaray'dan Dünya Kupası modeli teklifi

Galatasaray, Kulüpler Birliği toplantısında maçlarla ilgili Dünya Kupası modelini önerdi.

FutbolArena - Süper Lig'de maçların 12 Haziran'da oynanması planlanırken tek bir şehir üzerinde de tartışmalar sürüyor. Geçtiğimiz gün yapılan Kulüpler Birliği toplantısında Galatasaray'ın bu konuda bir öneri sunduğu ve birçok kulübün bu teklife sıcak baktığı kaydedildi. Sarı kırmızılılar, maçların İstanbul'da oynanmasını ve statların kura ile belirlenmesini önerdi.
 

Süper Lig maçları sadece İstanbul'da mı oynanacak?


Hürriyet'te yer alan habere göre, Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak'ın ligin geri kalan maçları için kapsamlı bir ‘ İstanbul' formülünü gündeme getirdiği belirtildi. Galatasaray, maçların İstanbul'da oynanması için 7 stat olduğunu ve birçok otelin de yer aldığını vurguladı. Ayrıca kendi tesislerini de 2 kulübe daha açabileceklerini bildirdi. Maçların oynanacağı statlar konusunda da kura sisteminin kullanılmasını ve bu şekilde hangi maçın, hangi statta oynanacağının belirlenebileceği kaydedildi.

BAŞAKŞEHİR'DEN DESTEK, TRABZONSPOR'DAN RET
Galatasaray'ın sunduğu bu teklife Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ da destek verdi. Öte yandan birçok kulüp de bu teklife sıcak bakarken, konaklama masraflarının TFF tarafından karşılanmasını istedi. Teklife karşı çıkan ilk isim ise Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu oldu. Ağaoğlu'nun, "Madem öyle maçları Trabzon-Rize-Ordu-Giresun'da oynayalım” diye karşı çıktığı belirtildi.

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"