comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'dan Ali Palabıyık ve Semih Özsoy için karar

15 Nisan 2019, Pazartesi 17:35
Galatasaray'dan Ali Palabıyık ve Semih Özsoy için karar

Galatasaray'ın, Fenerbahçe derbisi sonrasında hakem Ali Palabıyık'ın kararlarına yönelik tepkisi sürüyor. Sarı kırmızılı kulübün tepkisi MHK ziyaret ile sınırlı kalmayacak. 

FutbolArena Özel - Spor Toto Süper Lig 28. haftasında Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanan derbinin yankıları sürüyor. 1-1 berabere biten derbide Galatasaray cephesinde Ali Palabıyık'ın kararlarına yönelik tepkiler sürüyor. 


Fenerbahçe - Galatasaray hakem Ali Palabıyık'ın kararları


Galatasaray'ın tepkisi sadece MHK ziyareti ile sınırlı kalmayacak.  1-1 sona eren Fenerbahçe derbisinde hakem Ali Palabıyık'ın, hatalı kararları ile görevini iyi yapmadığı ve bu sebeple bir cezaya tabii tutulması gerektiğini MHK Başkanı Sabri Çelik'e de ileten Galatasaray Kulübü, ilerleyen saatlerde resmi sitesinden önemli bir bildiri yayınlayacak.

Sarı kırmızılılar, hakem Ali Palabıyık'ın hatalı kararları, yönetimi ve aynı zamanda Galatasaray'ın 2011-12 sezonunda Kadıköy Ülker Stadı'nda kazandığı şampiyonlukla alakalı sarı kırmızılı camianın tepkisini toplayan açıklamalara imza atan Fenerbahçe Kulübü 2.Başkanı Semih Özsoy'a da yanıt verecek.
RESMİ AÇIKLAMA GELDİ! GALATASARAY'DAN SEMİH ÖZSOY'A:

Fenerbahçe Spor Kulübü 2. Başkanının, 14 Nisan Pazar günü oynanan Fenerbahçe-Galatasaray derbisinin ardından yaptığı mesnetsiz açıklamalar, sadece Türkiye Futbol Federasyonu Disiplin Talimatı'na göre değil, daha önemlisi Türk Ceza Kanunu'na göre suç niteliğindedir. Galatasaray Spor Kulübü'nün temelleri; demokrasi, insan hakları ve Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyetimizin temel değerleri üzerine inşa edilmiştir. Rakip takım 2. Başkanının; sorumsuz, eleştiri sınırlarını aşan söylem ve iftiraları hakkında kulübümüz tarafından gerekli hukuki girişimler yarın başlatılacaktır. Galatasaray'ın adını bir terör örgütü ile ananların kendi geçmişlerine bakmalarını tavsiye ederiz.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Transfer Arenası (20 Temmuz 2019)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.