comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'dan açıklama: "Galatasaray Lisesi gururumuzdur"

01 Ağustos 2020, Cumartesi 13:38
Galatasaray'dan açıklama:

Galatasaray Kulübü, Galatasaray Lisesi hakkında yapılan yorumlara resmi siteden tepki gösterdi.

FutbolArena - Galatasaray Lisesi hakkında sosyal medyada yer bulan açıklamalara Galatasaray'dan tepki geldi. Sarı kırmızı kulüp, yayınlanan resmi yazıda, "Galatasaray Lisesi Gururumuzdur" ifadesini kullandı.
 

Galatasaray Lisesi açıklaması


"Kulübümüzün kurucusu ve 1 numaralı üyesi Ali Sami Yen'in, "Türk olmayan takımları yenmek" hedefiyle, Türkiye'nin medar-ı iftiharı olan Galatasaray Spor Kulübü'nün temellerinin atıldığı Galatasaray Lisesi, 1481 yılına kadar uzanan kökleriyle Türk Milleti'nin sahip olduğu en önemli eğitim kurumlarının başında gelmektedir.

Çanakkale'de, Trablusgarb'da, Balkan Harbi'nde, Kafkas Cephesi'nde, Irak'ta, Gazze'de, Sina'da, vatan uğruna şehitler veren Galatasaray Lisesi, İstiklâl ruhuyla kurulan Türkiye Cuhmuriyeti'nin sarsılmaz değerleriyle yoğrularak bugünlere gelmiştir.
"DİL UZATANLARIN ASIL AMAÇLARI ORTADADIR"

Bu vatan için canını hiçe sayarak cephelere koşan, mezun vermeden şehitler veren Galatasaray Lisesi, "Fikri hür, vicdanı hür" nesiller yetiştirerek, Cumhuriyetimizin üzerine bina edildiği tüm değerleri benimseyen ve her zaman her yerde savunan bir kurum olmuştur. 

Türkiye'de sayısız değerli insanı tedrisatından geçiren bir ilim irfan yuvası olan Galatasaray Lisesi'ne dil uzatanların asıl amaçları ortadadır. Bu cüreti gösterenler şunu bilmelidir ki; tüm kurumlarıyla tek vücut olan Galatasaray, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyetin temel değer ve ilkelerinin yılmaz bekçisi olmaya devam edecektir."

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"