comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da Younes Belhanda: "Teklifi hiç düşünmeden kabul ettim"

30 Ağustos 2017, Çarşamba 11:35
Galatasaray'da Younes Belhanda:

Galatasaray'ın yıldız futbolcusu Belhanda, takım olarak savaşan bir ruha sahip olduklarını belirterek, “Önemli olan, sahadaki herkesin birbiri için mücadele etmesi” dedi. 

FutbolArena - Galatasaray'ın Ukrayna'nın Dinomo Kiev ekibinden kadrosuna kattığı Faslı futbolcu Younes Belhanda, kulübün aylık dergisinin 169. sayısında açıklamalarda bulundu. Galatasaray Transfer gündemiyle ilgili tüm gelişmeler FutbolArena'da!

Jean-Cristophe Gleyze'nin kariyerindeki yerinin çok büyük olduğunu belirten Younes Belhanda, “Benim için antrenörden fazlasıydı. Gelişimimde çok büyük payı vardır. Önce libero olarak başlattı beni ama çok tekniktim. Bendeki tekniğin farkına vardı ve beni daha sonra öne attı. Forma numaraları ile ifade etmem gerekirse önce 5 numara oynadım, sonra sonra 6, ardından 10 numara oldum. Jean-Cristophe Gleyze, 7 yaşından itibaren antrenörüm oldu. Kariyerimdeki yeri çok önemli. Montpellier geçince tam olarak 10 numara oynamaya başladım” şeklinde konuştu.
NİCE BAŞKANI BENİ ÇOK SEVERDİ

Montpellier'de oynadığı dönemde kulübün başkanı Louis Nicollin'in, “Bir ayağında iki Nasri, diğerinde üç Ben Arfa var” sözünün hatırlatılması üzerine başarılı futbolcu, “Başkan beni çok seviyordu. Mükemmel bir sezon geçiriyordum. Benim dışımda diğer takımlardaki 10 numaralar konuşuluyordu. O yüzden başkan çıkıp, böyle bir söz söylemişti” diye konuştu.
 

Younes Belhanda'dan transfer açıklamaları


Türkiye'den daha öncede teklif aldığını söyleyen Faslı futbolcu, “Türkiye'den teklif almak benim için çok yeni değil. Daha önce de teklif almıştım. Türkiye bilinen bir futbol ülkesi. Galatasaray'da Avrupa'nın güçlü ekiplerinden, devamlı şampiyon olan bir takım. Her dönem çok büyük oyuncular yer aldı Galatasaray'da. Ne zaman o teklif Galatasaray'dan geldi, hiç düşünmeden kabul ettim” ifadelerini kullandı.

"BEN DIŞ ETKENLERDEN ETKİLENMEM"

Üzerinde baskı hissedip, hissetmediğinin sorulması üzerine Belhanda, “Doğrusu, taraftar ve basın ya da diğer unsurlar üzerimde baskı yaratamaz. En azından ben dış etkenlerin baskısını hissetmem. 'Daha iyi oynamalıyım' diye ben kendi üzerimde baskı oluştururum” diye cevap verdi.

"YENİ BİR TAKIM ZORLUKLARI DA GETİRİR"

Takım hakkındaki düşüncelerini de açıklayan 27 yaşındaki futbolcu, “Yeni bir takım kurulduğu zaman mutlaka zorluklar olur ama benim şu an takımımızda gördüğüm savaşan ruha sahip bir ekip olduğu. Evet, yeni oyunculardan kurulu bir takım ama yeni olmasına rağmen mücadele eden bir takım. Taktik olarak bazı eksiklerimiz şu an için var. Ama taktik anlayış zamanla, beraber oynadıkça daha iyi olacaktır. Bence önemli olan, sahadaki herkesin birbiri için mücadele etmesi Buna sahip olmak çok önemli” dedi.

Belhanda, hayattaki kahramanın Hz. Muhammed olduğunu açıkladı.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz

FutbolArena Haber Turu (22 Eylül 2020)