comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da yönetime müjde! Tedbir kararı kaldırılmadı

11 Temmuz 2019, Perşembe 11:16
Galatasaray'da yönetime müjde! Tedbir kararı kaldırılmadı

Galatasaray'da genel kurulda alınan idari ibrasızlık kararı sonrası konuyu mahkemeye taşıyan yönetim, bu karara tedbir koydurmuştu. Tedbir kararının devam edip etmeyeceğiyle ilgili duruşma bugün görüldü.

FutbolArena - Galatasaray'ın 23 Mart'taki genel kurulunda yönetim mali olarak ibra edilse de, idari açıdan ibra edilmemişti. Sarı kırmızılı idareciler bu kararı mahkemeye taşıyarak tedbir kararı koydurmuştu. Mahkemenin koyduğu tedbir kararının devam edip etmeyeceğiyle ilgili karar duruşması bugün gerçekleşti. Sarı kırmızılı taraftarlar da adliye önünde toplanarak yönetime destek verdi. 
 

Galatasaray Haberleri: Galatasaray'ın tedbir kararı bozulacak mı?


Bugün Çağlayan Adliyesi'nde görülecek duruşmaya taraftarlar yoğun ilgi gösterdi. Sarı kırmızılı taraftarlar, "Tüzük değilsin, üyelik açılsın." "Galatasaray halkındır, lisenin değil" şeklinde pankartlar açarak mevcut yönetime destek verdi. 

12.00' DURUŞMA BAŞLADI
Duruşmada idari ibrasızlık kararının çıktığı Mali Genel Kurulu yönetim Divan Kurulu başkan Yardımcısı Avukat Metin Ünlü söz aldı ve savunmasını şu şekilde yaptı:

"Şerefimiz var bize bu iftiralar haksız atıldı. Tedbirin kaldırılmasını biz değil Galatasaray kulübü istemiştir. Biz bu toplantıda oy sayma işlemini El kaldırarak sayarak yaptık. Biz 7 arkadaş niye burdayız? Üzerimize yapıştırılan bu çirkin iftiranın kaldırılmasını istiyoruz. Biz bu davanın tarafı da değiliz.  Bizim günahmız ne? İftira ile karşı karşıyayız.  Aslolan tüzük, aslolan kanunlardır. Yönetsel ve mali ibranın olduğu Galatasaray tüzüğünde açıkça belirtilmiş. Biz kendimize göre uydurmuyoruz. Biz toplantıyı yönetmek için Genel kurul ve Galatasaray yönetiminin oy birliği ile seçildik. Biz sizden adalet bekliyoruz. Yöneticilerin iş hayatı, kariyerleri, itibarları ne olacak deniyor. Bizim idari meslek onur hayatımız ne olacak. Günlerce ağladı o genç meslektaşımız. Biz haksız bir biçimde burada yargılanıyoruz."

TEDBİR KARARI DEVAM EDECEK

Çağlayan Adliyesi'nde görülen duruşmada hakim, idari ibrasızlık için konulan tedbir kararının devam etmesine karar verdi. Buna göre sarı kırmızılı kulüpte şu an için seçime gitme zorunluluğu bulunmuyor.

GALATASARAY AVUKATINDAN FUTBOLARENA'YA AÇIKLAMA

Galatasaray Kulübü, yönetim kurulu avukatı Ömer Faruk Kırbıyık, FutbolArena'ya dava ile alakalı alınan kararı değerlendirdi.

Ömer Faruk Kırbıyık, "Bugün ihtiyati tedbire yönelik yapılan itirazlar mahkeme tarafından değerlendirildi. Değerlendirme sonucunda mahkeme ihtiyati tedbirin devamına ilişkin karar verdi. Bizim zaten Galatasaray camiası olarak adaletin tecelli edeceğinden hiçbir şüphemiz yoktu. Bundan sonraki süreçte Galatasaray yönetimi ve avukatları olarak elimizden gelen her çabayı gösterip adaletin tecelli etmesi için çalışacağız. Galatasaray camiası ve taraftarlarının hiçbir endişesi olmasın." ifadelerini kullandı.TEDBİR KARARI BOZULURSA NE OLACAK?

Mahkeme idari ibrasızlıkla ilgili konulan tedbiri kaldırırsa sarı kırmızılı yönetim seçime gitmek zorunda kalacak. Galatasaray'da seçim olması halinde Mustafa Cengiz ve yöneticiler tüzük gereği aday olamayacak.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!