comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da yerli futbolculardan büyük fedakarlık

14 Şubat 2018, Çarşamba 10:14

Galatasaray'da 7 aydır para alamadıkları ortaya çıkan futbolcuların alacakları yeni yönetim ve başkan Mustafa Cengiz tarafından yatırıldı.

FutbolArena - Galatasaray'da futbolcuların uzun süredir alacaklarının ödenmemesinin ortaya çıkmasının ardından Galatasaray'da yeni seçine yönetim ve başkan Mustafa Cengiz, oyuncuların alacaklarını hesaplarına yatırmıştı.


Galatasaray'da yerli futbolculardan büyük fedakarlık


Milliyet Gazetesi'nin haberine göre, Galatasaray'da Sportif AŞ'de görevli yönetici Abdürrahim Albayrak'ın dile getirdiği sırrın altından 'yerli fedakarlığı' çıktı. Fesih hakkı doğmaması için yabancılara 4 ay geriden ödeme yapan eski yönetim, yerlilere ise para yerine senet verdi. Bu futbolcular 7 ayın ardından ilk transfer taksitlerini geçen hafta aldı.

''7 AYDIR PARA ALAMIYORUZ DEDİLER''
Galatasaray Sportif A.Ş. Başkan Yardımcısı Abdurrahim Albayrak'm, Antalyaspor maçı sonrası yaptığı, "Oyuncular bana 4 değil, 7 aydır para alamıyoruz dediler" açıklamasının perde arkasında yatan gerçek ortaya çıktı. Dursun Özbek yönetimi son 4 aya kadar yabancı oyunculara serbest kalmamaları için ödeme yaparken, yerli oyunculara ise UEFA'ya gönderilen 'alacağımız yoktur' imzası karşılığında senet verildiği öğrenildi. 

Bu olay yeni yönetim tarafından geçen hafta yapılan ödeme sonrası futbolcularla yenilen yemek sırasında ortaya çıktı. Yerli oyuncuların, aylarca para alamamalarına rağmen kulübe ceza gelmesini önlemek için UEFA'dan istenen 'Alacağımız yoktur' yazısını imzaladıkları, bunun karşılığında da geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi kendilerine yine ileri tarihli senetler verildiği bildirildi.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.