comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da yeni başkan adayı Mustafa Cengiz oldu

20 Aralık 2017, Çarşamba 11:52
Galatasaray'da yeni başkan adayı Mustafa Cengiz oldu

Galatasaray yönetimi seçim kararı alması ardından 20 Ocak'ta yapılacak seçim öncesi Mustafa Cengiz adaylığını açıkladı. Mustafa Cengiz kimdir?

FutbolArena - Galatasaray'da 20 Ocak'ta yapılacak seçim öncesi mevcut başkan dışında adaylığını ilk açıklayan isim Mustafa Cengiz oldu.

Galatasaray'da yaklaşan seçim öncesi camianın önemli isimlerinden Mustafa Cengiz'in adaylığı resmiyete kavuştu. Geçen Mayıs ayında Dursun Özbek yönetimine muhalif olan Mustafa Cengiz,, "Galatasaray'da başlatılan imza kampanyasına ben de imza attım, destek verdim. Dursun Özbek seçime giderse ben de adayım" demişti.
 

Galatasaray'da Mustafa Cengiz'in seçim vaadi


Fanatik'e adaylığını anlatan Mustafa Cengiz, "Galatasaray camiasına mesaj gönderen Mustafa Cengiz "Herkesin içi rahat olsun. Perşembe gününe kadar listemiz netleşecek. Camianın önemli isimleri listemizde olacak. 2-3 yıl içinde Galatasaray'ı dünya kulübü yapacağız. Projelerimiz hazır. Hepsini açıklayacağız" ifadelerine kullandı


Galatasaray'ın başkan adayı Mustafa Cengiz kimdir?


Mustafa Cengiz, 1949 yılında Gaziantep Nizip'te doğdu. İlk ve ortaöğretimini Nizip'te, lise öğrenimini Gaziantep Lisesi'nde tamamladı. Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesini bitirdi. Köy Kalkınma Kooperatifi Merkez Birliği (Köy-Koop) kuruluş ve özellikle dış ticaret oluşumunda kurucu uzman olarak çalıştı. Daha sonra eski Yerel Yönetim sonra İçişleri Bakanlığı vesayetindeki 670 Belediye'nin merkez iktisadi kuruluşu TANSA (Tanzim Satışlar) ilk ve son Genel Müdürü olarak, o dönem 3 hükümetle çalıştı.
 

Faruk Süren'in Dursun Özbek eleştirisi


Galatasaray'ın efsane başkanı Faruk Süren, FutbolArena'ya verdiği röportajda baskın seçim kararı alan Dursun Özbek'i eleştirdi.
"Bizim bildiğimiz Galatasaray tüzüğünde her olağanüstü seçim, kendi dönemini tamamlar." diyen Faruk Süren, "Şimdi hukukçular birbirlerine karşı görüşler belirtiyor. Kimisi diyorki 'Bu seçim, normal seçim dönemini tamamlar yani 2018 Mayıs'ına kadar geçerlidir.' Kimisi de diyorki '3 yıllığına tekrar yeni bir dönem başlar.' Bana göre bu mantiki değil. Tüzüğün zayıflığından yararlanılması bana göre Galatasaray etiği ile bağdaşmıyor." 

FutbolArena haber turu (22 Mart 2019)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.