comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da Yasin Öztekin'in sözleşmesinde flaş gelişme

23 Ağustos 2017, Çarşamba 12:19
Galatasaray'da Yasin Öztekin'in sözleşmesinde flaş gelişme

Galatasaray'da Yasin Öztekin'in yeni sözleşmesi ile ilgili görüşmeler sürüyor.

FutbolArena Özel - Galatasaray'da tam 1.5 yıldır kontrat şartlarının iyileştirilmesini isteyen Yasin Öztekin'in bu talebi bu yaz transfer döneminde de gerçekleşemeyecek. 


Yasin Öztekin Galatasaray'da ne kadar maaş alıyor?


Yıllık 1.150 milyon euro maaş almasına rağmen, sözleşmesindeki bir madde gereği, Yasin Galatasaray'dan sadece 809 bin euro kazanıyor.

Yasin'in sözleşmesinde yer alan "Futbolcuya yapılacak ödemeler, sözleşmenin imza tarihinde geçerli olan TCMB Euro Döviz Alış kuru üzerinden Türk Lirası'na çevrilerek, tüm sözleşme boyunca Türk Lirası olarak ödenecektir." maddesi gurbetçi oyuncunun elini bağlıyor.
Yasin Galatasaray'a imza attığında euro 2.9 TL değerindeydi. Şimdi ise 4.12 TL'ye yükseldi. Bu durumda Yasin, 1.150 milyon euro kazanıyor gibi görünse de 809 bin euro alıyor. 
Yasin Galatasaray'da en çok maaş alan futbolcular sıralamasında 22. sırada ve sadece Sinan Gümüş, Carole, Emrah Başsan ve Eray İşcan kendisinden daha az maaş alıyor. 

Galatasaray futbolcularının aldığı maaşları bu haberimizde okuyabilirsiniz...


Yasin Öztekin'in sözleşmesi yenilenecek mi?


Yasin Öztekin'in zamlı sözleşme talebi ocak ayı yada sezon sonuna ertelendi. 

Galatasaray Kulübü ile 1 yıl daha kontratı olan futbolcuya " Oyna iyi performans göster ve masaya oturup yeni sözleşmeyi imzalayalım" denildi. 
Kısaca Yasin ile şimdiden sözleşme uzatmayı düşünmeyen Galatasaray yönetimi tecrübeli futbolcunun performansına göre karar verecek.

Galatasaray ile ilgili tüm gelişmeleri Galatasaray Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (14 Eylül 2020)