comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da Tudor hırs yaptı! Sivasspor maçında...

25 Ağustos 2017, Cuma 09:11
Galatasaray'da Tudor hırs yaptı! Sivasspor maçında...

Galatasaray'da Hırvat teknik adam Igor Tudor, Sivasspor maçı öncesi son derece hırslı...

FutbolArena - Galatasaray'ın Hırvat teknik direktörü Igor Tudor, Süper Lig'de Sivasspor maçı öncesinde ilginç bir istekte bulundu.


Igor Tudor'dan top toplayıcılara özel görev


Teknik Direktör Igor Tudor'un Türk Telekom Stadı'ndaki top toplayıcılara direktif verdiği ortaya çıktı. 

Milliyet'in haberine göre, Hırvat hocanın, “Galatasaray artık hızlı futbol oynuyor. Bunun için ufak detayları atlamamız gerekir. Rakibin oyunu soğutma, tempoyu düşürme girişimine karşı top toplayıcılar da uyanık olmalı” dediği ve saha kenarındaki çocukların daha seri hareket etmelerini istediği öğrenildi. 
TUDOR HIZI ARTTIRACAK

Hırvat hocanın bu konudaki uyarısı üzerine altyapı hocalarına talimat verilerek, karşılaşma günü Türk Telekom Stadı'nda görev yapacak olan U15 takımından 10 çocuğun dikkatli hareket etmesi istenildi. Buna göre kenarda veya kale arkalarında bekleyen çocuklar ağır davranmayacak ve her an maçın içinde olacak.  

Böylece Galatasaray saha içinde olduğu kadar saha dışında da maksimum hıza ulaşacak.
Galatasaray maçlarında U15 Takımı'ndan seçilen 10 çocuk o gün görevli hocaları eşliğinde stada geliyorlar. Diğer taraftan gündüz oynadığı maçta kırmızı kart gören bir altyapı oyuncusunun kurallar gereği akşam top toplayıcı olarak sahada bulunamadığı belirtildi.

Galatasaray ile ilgili tüm gelişmeleri Galatasaray Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (22 Eylül 2020)