comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da tehdit krizi! Polis eşliğinde okula gittiler

25 Mart 2019, Pazartesi 13:19
Galatasaray'da tehdit krizi! Polis eşliğinde okula gittiler

Galatasaray'da ibrasızlık kararı sonrası sosyal medya hesaplarından fotoğraf paylaşan 150. dönem öğrencileri, aldıkları tehditler nedeniyle okula polis eşliğinde gitti.

FutbolArena Özel - Galatasaray Mali Genel Kurulunda, mevcut yönetimin ibra edilmemesi camiayı ikiye böldü. Başkan Mustafa Cengiz ve yönetiminin, genel kurulda en çok tepkiyi almasına neden olan Galatasaray Lisesi 150. dönem öğrencilerinin ise tehditler aldığı ortaya çıktı.
 

Galatasaray Haberleri: Galatasaray Lisesi öğrencilerine güvenlik desteği


Mali Genel Kurulda çıkan ibrasızlık kararı sonrasında sosyal medya hesaplarından fotoğraf paylaşan 150. dönem öğrencilerinin tehditler aldığı öğrenildi. Telefonlarına ulaşan bazı kişilerin öğrencileri arayarak tehdit ettiği belirtildi.

Yaşananlar üzerine öğrenciler Galatasaray Lisesi'ne polis koruması eşliğinde gitti. Aynı zamanda okul çevresindeki güvenlik önlemleri de artırılırken öğrencilerin tehditler alması, camiayı da harekete geçirdi. Galatasaray genel kurul üyesi bazı isimlerin öğrencilerin tehdit alması üzerine savcılığa suç duyurusunda bulunmaya hazırlandığı öğrenildi.
 

Mustafa Cengiz istifa edecek mi?


Olağan Mali Genel Kurulda, kapalı usul ile ibra oylamasının yapılmasını isteyen ve bu talepleri reddedilen Galatasaray yönetimi, genel kurulu mahkemeye taşıma kararı aldı.
Mali Genel Kurulda idari ( yönetsel) bakımdan ibra edilmeyen Galatasaray yönetiminin Pazartesi günü yapacağı son değerlendirme toplantısının ardından avukatları aracılığı ile hukuki yollara başvuracağı öğrenildi.

Öte yandan Galatasaray yöneticisi Mahmut Recevik sosyal medyadaki paylaşımında "Galatasaraylılar ibra oylamasını izleyin, konuşmaları dinleyin. İlk oylamada evet oyları, hayır oylarından fazlaydı. Divandakiler bunu görmezden gelip oylamayı tekrar ettirdiler. Galatasaraylılar bunu unutmaz." dedi.
 

Galatasaray'da Mustafa Cengiz'in son durumu


Galatasaray'da başkan Mustafa Cengiz ile yönetiminin görev düşmesi ile mali konularda da büyük endişe hakim oldu. Galatasaray Kulübü'nde Nisan ayı başında yani 1 hafta sonra ödenmesi gereken paranın tam 70 milyon TL olduğu ortaya çıktı.

Futbol takımı, teknik heyet, personel maaşları ile Galatasaray Kulübünün toplam 70 milyon TL ödemesi gerektiği ifade edildi.

Yönetiminde görevden ayrılacak olması nedeniyle kasa kolaylığı ya da bankalardan kredi alma yükümlülüğüne girmeye nasıl yaklaşacağı ise soru işareti... Şimdi seçim sürecine kadar Galatasaray'da mali, ekonomik sorunlar hortlayabilir.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"