comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da stadyum kapasitesi artıyor! İşte yeni formüller

04 Eylül 2019, Çarşamba 11:26
Galatasaray'da stadyum kapasitesi artıyor! İşte yeni formüller

Taraftarların statta ayakta maç izleyebileceklerine dair kanun çıkması üzerine başvuru yapan Galatasaray yönetimi, kapasiteyi arttırmaya yönelik planlarını hayata geçiriyor.

FutbolArena - Galatasaray'da Süper Lig maçları öncesi stadyumun kapasitesinin arttırılması için harekete geçildi. 52 bin kişilik Türk Telekom Stadyumu'nun kapasitesi yeni çözümlerin devreye girmesiyle 10 bin daha artacak.
 

Galatasaray'ın stadyum kapasitesi nasıl artacak?


Taraftarların statta ayakta maç izleyebileceklerine dair kanun çıkması üzerine Galatasaray yönetimi aynı gün Gençlik ve Spor Bakanlığı'na yazı yazarak bu konuda başvuru yaptı.

İki kale arkasındaki sabit koltuklar sökülmesini planlayan Galatasaray yönetimi, bunların yerine portatif, açılır ve kapanır koltuklar koyacak. Bu koltuklar lig maçlarında dik, Şampiyonlar Ligi maçlarında oturarak izlenecek hale gelecek. Bu da Galatasaray'ın stat kapasitesini 10.000 kişi daha artırmasını sağlayacak.
DEPLASMAN TRİBÜNÜ İKİYE BÖLÜNECEK

Galatasaray Kulübü ayrıca deplasman tribününü de ikiye böldürüyor. Türk Telekom Stadyumu'nda 2500 seyirci kapasiteli deplasman tribünü ikiye bölünecek. 1800 ve 700 kişilik iki ayrı bölümden oluşacak.

Türk Telekom Stadı'nda oynanan lig maçlarının büyük kısmında boş kalan bu tribünün 1800 kişiden oluşan bölümüne de Galatasaraylı taraftarlar alınacak. Ancak derbiler yani rakip takım taraftarının yüksek olduğu maçlarda tribün misafir kulübe tanınacak.

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)