comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da sözleşmesi biten futbolculardan kimler kalmalı?

01 Haziran 2019, Cumartesi 16:55
Galatasaray'da sözleşmesi biten futbolculardan kimler kalmalı?

Galatasaray'da veda açıklaması yayınlayan Eren Derdiyok'un yanı sıra Sinan Gümüş, Selçuk İnan, Muğdat Çelik ile kiralık futbolcular Badou Ndiaye, Henry Onyekuru ve Semih Kaya'nın sözleşmeleri sona erdi. Peki Galatasaray'da sözleşmesi biten futbolculardan kimler kalmalı?

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'de sezonu şampiyonlukla tamamlayan Galatasaray'da 3'ü kiralık olmak üzere 7 futbolcunun sözleşmesi sona erdi. Sinan Yılmaz ile Anıl Güler, FutbolArena TV'nin Youtube kanalında "Galatasaray'da sözleşmesi biten futbolculardan kimler kalmalı kimler gitmeli?" sorusuna yanıt aradı.
 

Galatasaray'da sözleşmesi biten hangi futbolcular gitmeli?


Sinan Yılmaz, FutbolArena TV'de yaptığı yorumlarda "Sinan Gümüş'te karakter problemleri ön plana çıktı. Fenerbahçe derbisinden önce taraftarlara Suriyeli dedi. Zaten bana göre dünyanın en iyi insanı da olsa futbolda meziyetlerini geliştiremediği için gönderilmesi gereken bir isim. Selçuk İnan'ı Fatih Terim'in de beğendiğini sanmıyorum. Çok şans vermedi ama lig sonunda Başakşehir maçını dönüştüren isimlerden biri oldu. Yüksek bir maaşı var, kalsa bile 3'te 2 oranında indirim yapmalı. Selçuk İnan kalma ihtimali olası bir isim. 1 yıl daha kalacak gibi duruyor. Muğdat Çelik 300 bin Euro'nun altında bir maaşa oynuyor. Çok düşük bir maaş ama 28-29 yaşlarına geldi, gelişim gösterme imkanı yok. Gençlere şans gösterilmeli. Olmuyorsa da olmasın. Muğdat'ın ayrılması daha muhtemel." ifadelerini kullandı.

Kiralık futbolculara değinen Sinan Yılmaz, "Semih Kaya'nın yeniden kiralanması düşüncesinde değilim. Artık oyun kalitesinin yükselmesi lazım. Genç ve sisteme uyacak oyunculara ihtiyaç var. Onyekuru'nun menajeri olsam tekrar Galatasaray'a kiralanmasını istemem. 16 golle bitirdi. Ndiaye, Tudor döneminde çok iyiydi ama yan roldeydi. Fatih Terim dönemindeki sistemde sınıfta kaldı. Daha yaratıcı bir 8 numara lazım." dedi.
 

Galatasaray'da kimlerin sözleşmesi sona erdi?


Sezonu şampiyon olarak tamamlayan Galatasaray'da mevcut kadroa 4 futbolcunun sözleşmesi sona ermiş durumda. Sarı kırmızılılarda Sinan Gümüş, Selçuk İnan, Eren Derdiyok ve Muğdat Çelik'in sözleşmeleri sona erdi. Bu futbolcular arasında Muğdat Çelik ve Selçuk İnan yönetimden haber beklerken, Eren ve Sinan'ın ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyor. 
Sinan Gümüş (650 bin Euro)
Eren Derdiyok (2,15 milyon Euro)
Selçuk İnan (2,95 milyon Euro)
Muğdat Çelik (2 milyon TL)

(KİRALIKLAR)

Badou Ndiaye (2,7 milyon Euro)
Henry Onyekuru (1,2 milyon Euro)
Semih Kaya (700 bin Euro)

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"