comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da Sofiane Feghouli ve Ndiaye isyanı

02 Kasım 2017, Perşembe 09:33
Galatasaray'da Sofiane Feghouli ve Ndiaye isyanı

Galatasaray, Trabzonspor karşısında 3 puan kaybederken kırmızı kart gören Sofiane Feghouli ve Badou Ndiaye'nin PFDK'ya sevk edilmesiyle ayrı bir şok daha yaşadı.

FutbolArena - Galatasaray, Süper Lig'İn 10. haftasında deplasmanda Trabzonspor'a 2-1 yenilirken Sofiane Feghouli ve Badou Ndiaye de PFDK'ya sevk edilmişti.
 

Galatasaray'da Sofiane Feghouli ve Bado Ndiaye neden sevk edildi?


Trabzonspor maçında 9 kişi kalan ve Sofiane Feghouli ile Badou Ndiaye'nin kırmızı kart görmesi Galatasaray'ı üzmese de maç sornasında alınan karar teknik heyet ve yönetimi istayan getirdi. Feghouli'nin 43'üncü maddede yer alan 'kural dışı hareket'ten, Ndiaye'nin ise 36'ncı maddedeki 'sportmenliğe aykırı hareket PFDK'ya sevki yapıldı.

"NDİAYE'NİN İTİRAZI NORMAL"
Fanatik'ite yer alan habere görei yöneticiler adeta isyan etti, İki futbolcunun durumunu değerlendiren yöneticiler, "Ligde kart gören her futbolcu hakeme en az Badou kadar itiraz etmiştir. Oyuncumuz hakemin üzerine yürüse, küfür etse, oyundan çıkmamak için dirense, hakemin bu raporunu anlayabiliriz. Ama maçı izleyen herkes böyle bir durumun yaşanmadığını gördü. Ndiaye normal çerçevede, her oyuncu gibi itiraz etti ve saniyeler içinde kenara geldi. Buna rağmen disipline sevk edildi"

"ANLAM VEREMİYORUZ"

Feghouli ile ilgili ise yine itirazlarda bulunacaklarını söyleyen Galatasaraylı yöneticiler, "Aynı şekilde Feghouli'nin içinde olduğu pozisyonu da tüm spor kamuoyu izledi. Oyuncumuz saha içerisinde haksız tahriğe uğruyor. Hatta Olcay'ın fiziksel müdahalesi bile bulunuyor. Yine de direkt kırmızı kart sonrası, ekstra olarak PFDK sevkine anlam veremiyoruz" diye konuştular

Sarı kırmızılı takımla ilgili diğer gelişmeler için Galatasaray Haberleri özel sayfamızı takip edebilirsiniz.

Selen Yakıcı İle Top 5 (20 Ekim 2020)