comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da Sofiane Feghouli operasyonu!

27 Ağustos 2017, Pazar 09:39
Galatasaray'da Sofiane Feghouli operasyonu!

Galatasaray yeni transferi Feghouli'yi riske atmamak için seferberlik ilan etti.

FutbolArena - Galatasaray transfer gündeminde bu yaz en çok adı geçen, transferi en uzun süren isim Sofiane Feghouli'ydi. Cimbom bu kadar zor elde ettiği oyuncunun üzerine titriyor.


Feghouli Cezayir Milli Takımına gidecek mi?


Vatan'ın haberine göre transferi için büyük çaba sarf edilen Feghouli'nin sakatlığı ile de sarı-kırmızılılar bir hayli uğraştı. 2. derece yırtık ile geldiği G.Saray'da sağlık heyetinin çabası ile Cezayirli oyuncu sakatlığını büyük ölçüde atlattı. Milli maçlar için verilen arada takımla çalışmalara başlaması planlanan Feghouli'nin milli takıma davet edilmesi tüm çabaların boşa gitmesi tehlikesini de beraberinde getirdi.
 
Galatasaray'ın sağlık heyeti, idarecilerle yapılan görüşmede Feghouli'nin milli takım tehlikesini de bir bir anlattı. Oyuncunun iyileşme sürecinde olduğu ancak milli takımda bir anda sert idmanlarda yer alması halinde sakatlanma ihtimalinin %99 olduğunun altı çizilirken bu sözler sonrasında Cezayir ile temasa geçildi. 
 
İlk temasların ardından karşılıklı görüşmelere geçildi. İşte bu karşılıklı konuşmalar tam 6 saat sürdü... İlk etapta oyuncunun raporları gönderilirken bunların incelenmesinin ardından sarı-kırmızılıların sağlık kurulu, Cezayirli meslektaşları ile telefon trafiğine başladı. Raporlardaki detaylar paylaşıldı, anlaşılmayan yerlerin üzerinden tekrar tekrar geçildi. 
 
KARAR TUDOR'UN
 
6 saatlik görüşmelerin ardından Cezayir doktorları oyuncunun tedavisinin İstanbul'da devam etmesinin doğru olduğuna karar verdi. Artık Feghouli için tedavi sürecinin 2. evresi başlıyor. Önce tam olarak iyileşecek ve ardından da salı akşamı başlayacak antrenmanlara dahil edilecek. 

Milli ara sonrasında ise doktorların hazır hale getirmeyi planladığı oyuncu, teknik direktör Igor Tudor'un şans vermesi halinde Antalya karşısında oynayabilecek duruma gelecek.
Sarı kırmızılı takımla ilgili diğer gelişmeler için Galatasaray Haberleri özel sayfamızı takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2019)

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.