comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da Sneijder transferinde merak edilen tüm gerçekler

05 Temmuz 2017, Çarşamba 20:16
Galatasaray'da Sneijder transferinde merak edilen tüm gerçekler

Galatasaray'da Sneijder ile yönetim arasında yapılan zirvede resmi bir sonuç çıkmamasına rağmen Hollandalı yıldız yönetimin de talebi doğrultusunda ayrılmaya yeşil ışık yaştı. İşte Galatasaray'da Sneijder transferinde merak edilen tüm gerçekler. 

FutbolArena - GS Transfer gündeminde merakle beklenen gelişme! Galatasaray'da Sneijder ayrılıyor mu? Önceki akşam sona eren izninin ardından başkan Dursun Özbek ile görüşmek üzere İstanbul'a gelen Hollandalı yıldızın yönetimle yaptığı zirvede tam anlamıyla bir sonuç çıkmadı. FutbolArena'nın gün içinde duyurduğu haberde sarı kırmızılı yönetim Sneijder'e yeni sezonda kendisini kadroda düşünmediğini iletmişti. Ancak sonrasında gerçekleşen görüşmelerin ceza konusunda tıkandığı öğrenildi. 


Galatasaray'dan Sneijder'e para cezası talebi


Galatasaray'da Teknik Direktör Tudor'un önümüzdeki sezon planları arasında yer almayan Sneijder de ayrılmaya gönüllü olurken, yönetime şartlarını sundu. Hürriyet'in haberine göre; Hollandalı yıldız bonservisini bedelsiz olarak istedi. Ancak Galatasaray yönetiminin Sneijder'in alacaklarından yaklaşık 1 milyon euro tutarındaki disiplin cezalarını tahsil etmeyi istedi. Sneijder ve menajeri Guido Albers ise yönetime teklifini sundu. Guido Albers, Sneijder'in bonservisinin bedelsiz verilmesini istedi. Önümüzdeki yıl da imza altında 4.5 milyon euro garanti kontratı olan Sneijder için yapılan bu öneriye yönetim de sıcak baktı. Ancak bundan sonraki görüşme daha farklı geçti. 


Galatasaray'da Sneijder ayrılıyor mu?


Sneijder'in gereksiz kartlar gördüğü ve disiplin yönetmeliğine uymadığı için kesilen parası henüz zirveden resmi bir sonuç çıkmamasına sebep oldu. Galatasaray yönetiminin Sneijder'den disiplin yönetmeliğine uymadığı gerekçesiyle 1 milyon euro ceza tutarı istediği öne sürüldü. Menajer Guido Albers'in ise sportif direktör Cenk Ergün'e, "Sneijder sizin planlarınızda var mı yok mu? O da bu sorunun cevabını bilmek istiyoruz. Eğer yoksa kulüp aramaya başlayacağız." demesi bekleniyor. Albers ayrıca bu para Sneijder'in 2016/17 sezonundaki hak edişleri ve alacaklarından yaklaşık 1 milyon euro civarındaki bu ceza bedelini tahsil etmek istedi. Bu sebepten dolayı görüşmeler tıkandı. 


GÖRÜŞMELER ERTELENDİ

Öte yandan görüşmelerin resmiyet kazanmamasından dolayı taraflar, sabah yapılan toplantıda fikir alışverişinde bulunarak, akşam ikinci bir toplantı yapılmasını planladı. Ancak akşam yapılması planlanan toplantı ertelendi. Hollandalı yıldız futbolcunun Galatasaray'da devam edip, etmeyeceği bu toplantılardan sonra belli olacak.
 

Wesley Sneijder'in Galatasaray performansı


Galatasaray'ın 7 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında İnter takımından transfer ettiği Wesley Sneijder, Galatasaray forması ile toplamda 171 karşılaşmada süre alırken 43 gol, 42 asistlik başarılı bir performans ortaya koydu.

Wesley Sneijder, bu sezon Spor Toto Süper Lig'de 24 karşılaşmada süre alırken 3 gol, 13 asistlik performans sergileyerek Lig'de Asist krallığı koltuğunda ilk sırada yer aldı.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)