comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da Sinan Gümüş neden ayrıldı?

07 Ağustos 2017, Pazartesi 18:35
Galatasaray'da Sinan Gümüş neden ayrıldı?

Galatasaray'da Sinan Gümüş'ün Benfica'ya transfer olmasının ardından Fatih Demireli, olayların perde arkasını anlattı.

FutbolArena Röportaj - Galatasaray'dan ayrılarak Benfica'ya transfer olma yolunda ilerleyen Sinan Gümüş, kariyeri adına yeni bir döneme başlıyor. Socrates Dergisi'ndn Fatih Demireli, Sinan Gümüş'ün Benfica'ya transfer olmasını FutbolArena'ya değerlendirdi. Galatasaray Transfer ile ilgili son dakika gelişmeleri FutbolArena'da!
 

Sinan Gümüş'ün Galatasaray'dan ayrılma sebebi


Fatih Demireli açıklamasında, "Bu transfer hem Galatasaray, hem de Sinan Gümüş açısından yeni gündeme gelen bir şey değil. Hatta takasta kullanılabilecek bir oyuncu olduğu konuşuluyordu. Sinan Gümüş de her ne kadar gelişim gösterse de, özellikle sezon sonunda attığı gollerle dikkat çekse de tam olarak bir uyum sıkıntısı oldu. Ama Sinan Gümüş kendi gelişimini sürdürmek adına sezon sonu bazı düşüncelere girdi. Kulübe ayrılma isteğini açıkca iletti. Yönetim ilk başta buna sıcak bakmasa da Sinan direniş gösterdi. Ve yapılan transferlerin ardından Sinan Gümüş'ün gitmesine izin verildi. Tabii ki Benfica önemli bir adres, orada gelişeceğine inanıyor. Yeni bir dil, yeni bir kültür... Bence cesur ve aynı zamanda Sinan adına iyi bir karar. Galatasaray'a neredeyse bonservissiz gelmişti, şimdi iyi bir fiyata sattılar. O açıdan Galatasaray ve Sinan Gümüş için hayırlı bir transfer oldu." ifadelerini kullandı.
 

Galatasaray Sinan Gümüş'ü kaça sattı?


Tudor'un da Sinan için 'satılabilir' görüşü vermesi üzerine Galatasaray, Sinan Gümüş'ün Benfica'ya transferine izin verecek. Sarı kırmızılılar Sinan için Benfica Kulübünden 3 milyon euro artı bonuslarla birlikte toplam 3.5 milyon euro bonservis bedeli geliri elde edecek.

Sarı kırmızılı takımla ilgili diğer gelişmeler için Galatasaray Haberleri özel sayfamızı takip edebilirsiniz.


FutbolArena Haber Turu (18 Ekim 2019)

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.