comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da seçim öncesinde sürpriz zirve

20 Aralık 2017, Çarşamba 11:14
Galatasaray'da seçim öncesinde sürpriz zirve

Galatasaray'da 20 Ocak'ta yapılacak seçim öncesinde camianın önemli isimleri biraraya geldi.

FutbolArena Özel - Galatasaray'da başkan Dursun Özbek baskın seçim kararı aldı. Bu kararın ardından Galatasaray'ın önemli isimleri biraraya geldi. 

DURSUN ÖZBEK'İ EN ÇOK ELEŞTİRENLER...
Sarı kırmızılı kulüpte 20 Ocak'ta yapılacak olan erken seçim nedeniyle hareketli saatler devam ediyor. Dursun Özbek'i uzun süredir en çok eleştiren isimlerden biri olan Fatih Altaylı ile birlikte eski başkan Faruk Süren, Ali Dürüst ve Galatasaray kulübünden önemli isimlerin Nişantaşı Beymen Brasserie'de bir araya geldiği ortaya çıktı.

Galatasaray Kulübünde alınan erken seçim kararı ve genel kurulu masaya yatıran sarı kırmızılı camianın önemli isimleri de bu zirveyi doğruladı.
 

Faruk Süren'in Dursun Özbek eleştirisi


Galatasaray'ın efsane başkanı Faruk Süren, FutbolArena'ya verdiği röportajda baskın seçim kararı alan Dursun Özbek'i eleştirdi.

"Bizim bildiğimiz Galatasaray tüzüğünde her olağanüstü seçim, kendi dönemini tamamlar." diyen Faruk Süren, "Şimdi hukukçular birbirlerine karşı görüşler belirtiyor. Kimisi diyorki 'Bu seçim, normal seçim dönemini tamamlar yani 2018 Mayıs'ına kadar geçerlidir.' Kimisi de diyorki '3 yıllığına tekrar yeni bir dönem başlar.' Bana göre bu mantiki değil. Tüzüğün zayıflığından yararlanılması bana göre Galatasaray etiği ile bağdaşmıyor." 

"DURSUN ÖZBEK DİĞER ADAYLARA HAKSIZLIK ETTİ" 

Dursun Özbek'in aldığı baskın seçim kararı ile diğer adaylara haksızlık ettiğini de vurgulayan Faruk Süren, "10 günde hazırlanacaklar, bütçelere bakacaklar. Dursun Başkan 2 Aralık'ta zaten Olağanüstü Mali Kongre yaptı. Orada da zaten güvenoyu aldı. Hala 75 milyon da borçlanma yetkisi aldı. Bütün bunların hepsini zaten aldı. 2 Aralık ile 19 Aralık arasında 10 gün geçmiş birden Olağanüstü seçim kararı alıyor! Çok tuhaf! Bu siyasi bir hamledir. 3 sene daha iktidarını garantiye almaya çalıştığını gösteren bir hamledir. Galatasaray'a katiyen yakışmıyor.  

Galatasaray ile ilgili tüm gelişmeleri Galatasaray Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena haber turu (22 Mart 2019)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.