comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da seçim olacak mı? İşte kritik gün

13 Kasım 2019, Çarşamba 12:56
Galatasaray'da seçim olacak mı? İşte kritik gün

Galatasaray'da seçim konusuna yarın saat 11:00'deki mahkeme nokta koyacak. Tedbir kararları kalkarsa seçime gidilecek.

FutbolArena - Mustafa Cengiz önderliğindeki Galatasaray'ın seçim kaderini tayin edecek dava 14 Kasım Perşembe günü saat 11:00'de başlayacak. Sarı kırmızılı kulüpte 23 Mart'ta yaşanan idari ibrasızlık sonrasında ortaya çıkan mahkeme sürecinin en önemli ve kilit davası yarın görülecek.
 

Galatasaray'da başkanlık seçimi olacak mı?


Galatasaray yönetiminin mali genel kuruldaki idari ibrasızlık için verilen tedbir kararları ile alakalı yarın 11:00'de Çağlayan Adliyesi 14. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde dava görülecek.

TEDBİR KARARLARI KALKARSA SEÇİME GİDİLECEK
Eğer 16 Ekim'de ortaya çıkan ve 2. Başkan Abdurrahim Albayrak ile Başkan Yardımcısı Yusuf Günay'ın açtığı dava sonrasında alınan tedbir kararının kaldırılması gibi benzer yani diğer yöneticilerin de aldırdığı tedbirin kalkması halinde Galatasaray Kulübü olağanüstü seçimli genel kurula gidecek
.
Mahkemenin kararına göre Galatasaray'da ortaya çıkan erken seçim konusu netleşecek. Mahkemenin tedbir kararlarının iptali halinde Galatasaray seçime gidecek.
 

Galatasaray'da yönetim seçim kararı alacak mı?


Galatasaray tüzüğünü düzenleyen hukuk profesörü Mehmet Helvacı, son durumu FutbolArena'ya değerlendirdi:

"Galatasaray'ın mevcut yönetiminin aslında Mart 2019'dan bu yana seçime gitmesi gerekiyor ama gitmiyorlar! Mahkeme kararına itiraz etseler ne elde edecekler? Zaten Mart ayında yine mali genel kurul var. Bir kez daha itiraz olursa Mart ayında mali olarak da ibra olmama tehlikesi yaşayacaklar. Ve bana göre olamazlar da! Kısaca ne kadar direnebilirler. Bir insan istemediği yerde neden oturur? Bunun ne faydası var Galatasaray'a? İstenmiyorsan bunda ısrar etmenin anlamı yok. Sayının önemi yok, camianın verdiği bir karar var. Bunda sayı, rakam konusuna takılmamak gerekli. Bunun Galatasaray'a yararı yok."

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!