comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da seçim dönemi! Neler olacak? Tüm gelişmeler

23 Mart 2019, Cumartesi 23:38
Galatasaray'da seçim dönemi! Neler olacak? Tüm gelişmeler

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ve yönetiminin ikinci dönem idari anlamda ibra edilmemesi sarı kırmızılı camiada deprem etkisi yarattı. Peki şimdi ne olacak? 

FutbolArena - Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz mali açıdan ibra edilmedi. Peki bu ne anlama geliyor? Galatasaray seçime mi gidecek? Mustafa Cengiz aday olacak mı? Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ve yönetiminin ikinci dönemi idari açıdan ibra edilmemesinin ardından taraftarların merak ettiği soruları bu haberde derledik. 
 

Galatasaray Haberleri: Galatasaray seçime mi gidecek?


Galatasaray tüzüğünün 59. maddesine göre, "Aklanmayan kulüp başkanı ile yönetim kurulu ve madde denetim kurulu üyeleri bir seçim dönemi geçmeden yeniden aday olamaz ve seçilemezler." Yani bu maddeye göre bu dönem seçime gidilmesi halinde Mustafa Cengiz aday olamayacak. Ancak diğer taraftan Galatasaray yönetimine göre; seçime karar verme yetkisi başkanda. İbra mali olarak yapılır. Tüzükte idari ibrasızlık diye bir husus yok.

MEHMET HELVACI FUTBOLARENA'YA KONUŞTU
Galatasaray eski yöneticisi ve avukat Mehmet Helvacı, Mali Genel Kurulda FutbolArena'ya konuşarak, "Tüzüğümüze göre 30 gün içinde seçim yapılacak. Bu seçim kararını alacaklar ve seçimi hemen yapmayabilirler. Lig sonunu bekleyebilirler." diye konuştu. 


Galatasaray Haberleri: Mustafa Cengiz seçimde aday olabilecek mi?


Öte yandan Mali Genel Kurulda Hürriyet'ten Ali Naci Küçük, FutbolArena TV canlı yayında Kevser Şahin'e konuşarak, "Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ve yönetimi Mustafa Cengiz ve yönetimi konuyu mahkemeye taşımayı düşünüyorlar. Avukatlar aracılığıyla hukuki süreç başlatacaklar." diye konuştu. Eğer seçime gidilmesi halinde Mustafa Cengiz bu dönem seçimde aday olamayacak. 

FARUK SÜREN SEÇİME İKNA EDEMEDİ
Galatasaray Kulübü eski başkanı Faruk Süren idari- yönetsel açıdan 2.sayıma geçilmeden önce Başkan Mustafa Cengiz ve Abdurrahim Albayrak ile görüştü. Süren, Cengiz ve Albayrak'a ' Seçim kararı alın' diyerek tavsiyede bulundu. Ancak Başkan Mustafa Cengiz ve yönetimi bu çağrıya olumlu yanıt vermedi.

Süren'in son çağrısını Cengiz kabul edip erken seçim kararı alsa yapılacak genel kurulda başkanlığa yeniden aday olabilecekti. Ancak ibra edilmemesi nedeniyle kendisi ve idarecileri yapılacak seçimli genel kurulda göreve talip olamayacak.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Transfer Arenası (16 Temmuz 2019)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.