comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da Ryan Donk'a transfer teklifi

29 Ağustos 2017, Salı 07:23
Galatasaray'da Ryan Donk'a transfer teklifi

Galatasaray'ın kadroda düşünmediği oyunculardan Ryan Donk için Akhisar Belediyespor'un transfer etme girişiminde olduğu belirtildi.

FutbolArena - Galatasaray'da transfer çalışmaları tüm hızıyla devam ederken yönetimin elden çıkartmak için mücadele ettiği Ryan Donk'a Akhisar Belediyespor talip oldu. Galatasaray Transfer gündemiyle ilgili tüm gelişmeler FutbolArena'da!

Geçen sezon Real Betis'e transfer olan Hollandalı oyuncu, sezon başındaki kampa katılmasına karşın Igor Tudor'un gözüne girememiş ve kadro dışı kalmıştı.


Galatasaray'da Ryan Donk transfer oldu mu?


Fanatik'in haberine göre, Akhisar Belediyespor, Galatasaray'da kadro dışı olan Ryan Donk için devrede. Yıllık ücreti 1.5 milyon Euro olan Hollandalı oyuncunun maaşının önemli bir bölümünü Cim Bom karşılaşmaya sıcak bakarsa, Akhisar transferi sonuçlandıracak.
 

Ryan Donk Galatasaray'dan ne kadar kazanıyor?


Galatasaray'ın 1.5 sezon önce sözleşmesinin bitmesine 6 ay kala 2.5 milyon euro bonservis bedeli karşılığında transfer ettiği Ryan Donk'un yıllık maaşı ise 1.5 milyon euro. Ryan Donk'un Galatasaray ile olan sözleşmesi 2017-2018 sezonu sonunda sona eriyor. 
Donk geçtiğimiz sezon başında Real Betis'e kiralanmış ve Real Betis, Donk'un 1.5 milyon euroluk maaşının 1 milyon euroluk kısmını ödemeyi kabul etmişti. 

Buna karşın Real Betis, 1.5 milyon euroluk satın alma opsiyonunu kullanmadı ve Donk'u transfer etmedi. Ryan Donk, Real Betis'te de beklentilerin altında kalmış ve genelde yedek olmuştu.

Galatasaray ile ilgili tüm gelişmeleri Galatasaray Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (18 Ekim 2019)

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.