comScore
1 / 9

Galatasaray'da Onyekuru açıkladı! "Mayıs ayında..."

FutbolArena - Galatasaray’ın Onyekuru transferinde sıcak bir gelişme yaşandı.

2 / 9

Galatasaray’da Onyekuru açıkladı! Mayıs ayında...

<h2>Galatasaray’da Onyekuru açıkladı! Mayıs ayında...</h2>
Nijeryalı futbolcu, şampiyon takımın oyuncusu olmayı hayal ettiğini söyledi, "2. yarıyı oynadıktan sonra hayallerimin gerçek olup olmadığını göreceğiz" diye konuştu.
3 / 9
Galatasaray’ın Everton’dan kiraladığı Henry Onyekuru, şampiyon bir takımın oyuncusu olmak için Cim-Bom’a geldiğini söyledi, hedefine ulaşıp ulaşmadığının ise lig sonunda belli olacağını ifade etti.
4 / 9
Birçok teklif olmasına rağmen neden Galatasaray’ı tercih ettiği sorusuna samimiyetle cevap veren Onyekuru, "Burayı seçmemdeki en önemli neden, düzenli olarak oynamamdı. Çünkü İngiltere’de çalışma izni alabilmeniz için kendi milli takımınızda yüzde 75 oynamanız gerekiyor. Bunu da alabilmek için buraya gelip düzenli maç oynayıp, tecrübe kazanarak İngiltere’de çalışma izni almak için Galatasaray’ı tercih ettim" diye konuştu.
5 / 9
Nijeryalı futbolcu, "Galatasaray’a gelirken kurduğu hayal, ilk yarıda hedeflediği performans ne derece gerçeğe dönüştü?" sorusuna ise şu sözlerle karşılık verdi:
"Gelmeden önce tabii ki hayallerim vardı.
6 / 9
Başarılı olmak ve şampiyonluk yaşamak, şampiyon bir takımın oyuncusu olmak... Ama şu anda ilk yarıyı oynadık. İkinci yarıyı oynadıktan sonra hayallerimin gerçek olup olmadığını göreceğiz."
7 / 9
Ligin ikinci yarısını da değerlendiren Henry Onyekuru, "Avantajlarımız var. Sakatlığı bulunan arkadaşlarımız dönecek, hocamız Fatih Terim saha kenarında bizimle olacak, yeni oyuncular katılacak.
8 / 9
Ve şampiyonluk yarışındaki rakiplerimiz Trabzonspor, Beşiktaş ve Başakşehir ile kendi sahamızda oynayacağız.

MİLLİYET
9 / 9