comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da Mustafa Kapı'nın kadro dışı kalma sebebi

17 Şubat 2020, Pazartesi 13:30
Galatasaray'da Mustafa Kapı'nın kadro dışı kalma sebebi

Galatasaray'da kadro dışı bırakılan Mustafa Kapı'nın neden kadro dışı bırakıldığı merak ediliyor.

FutbolArena - Galatasaray tarihine ismini yazdıran Mustafa Kapı, kendisine yapılan teklife karşın sözleşme uzatmadığı için kadro dışı bırakıldı! Peki bu kararın sebebi ve perde arkası ne sizler için araştırdık...

17 yaşındaki futbolcu, sarı kırmızılı kulüp tarihinde bir lig maçında süre alan en genç futbolcu unvanına sahip olmuştu. Teknik Direktör Fatih Terim, geçen yıl 4-2 sona eren Sivasspor maçında Mustafa Kapı'ya süre verip tarihe geçmesini sağlamıştı.
 

Galatasaray Haberleri: Mustafa Kapı ayrılacak mı?


Galatasaray kulübü, Atalay Babacan, Emin Bayram örneğinde olduğu gibi genç oyuncu ile de sözleşme uzatmak istedi. 17 yaşındaki futbolcuya Galatasaray kulübü yıllık 300 bin TL garanti ve maç başına oynadıkça da kazanacağı bir teklif yaptı.
Ancak Mustafa Kapı ve temsilcileri bu teklifi kabul etmedi. Şu anda A Takım ile idmanlara çıkamadığını belirten genç futbolcu ve temsilcileri, A Takım'da fazla forma şansı bulamayacağını düşünerek kariyer planını Avrupa olarak yaptı. Kariyerini yurt dışında sürdürmek isteyen genç futbolcu bu nedenle kendisine sunulan teklifi kabul etmedi.

Mustafa Kapı, Biz10TV'de yer alan haberde yakın çevresine yaptığı açıklamada ise şunları söyledi:

Amacım kontrat para vs. ya da Galatasaray'a saygısızlık değil. Önüm kapalı. Fenerbahçe de gündemimde değil. İlerleme ihtimali görmüyorum bu ortamda. Hedefim Avrupa'da oynamak. Kontrat uzatmama konusu tamamen budur! Ayrıca, Fatih hocama saygısızlık da etmem. Bana atfedilen twitlerin atıldığı dönemde yaşım 10


Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"