comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da Mustafa Cengiz parayı buldu

22 Ocak 2018, Pazartesi 09:53
Galatasaray'da Mustafa Cengiz parayı buldu

Galatasaray Spor Kulübü yeni başkanı Mustafa Cengiz ilk etapta ödenmesi gereken ödemeler için gerekli kaynağı yarattı.

FutbolArena - Galatasaray'da gerçekleştirilen olağanüstü seçimli kongre'de eski başkan Dursun Özbek'i geride bırakarak Galatasaray'ın 37. başkanı olan Mustafa Cengiz ödenmesi gerekli ödemeler için kaynak yarattı. 


Mustafa Cengiz takım için gerekli parayı buldu


Galatasaray Spor Kulübü yeni başkanı Mustafa Cengiz ilk etapta ödenmesi gereken ödemeler için gerekli kaynağı yarattı. Akşam Gazetesi'nin haberine göre, Cim-Bom'da sezon sonuna kadar yaklaşık 50 milyon euroluk bir fatura var. Ancak yeni Başkan Mustafa Cengiz'in seçim öncesinde kısa vadeli borçlarla ilgili planlamayı yaptığı öğrenildi. Cengiz'in bazı bankalarla görüştüğü ve olumlu yanıt aldığı konuşuluyor. Sarı-Kırmızılılar, ilk etapta yapması gereken ödemelerin ardından önemli ekonomik planlar yapacak. Mustafa Cengiz, futbolcu maaşlarını da bundan sonra Türk Lirası olarak ödeyecek.
 

Galatasaray Kulübü başkanı Mustafa Cengiz nereli?


Mustafa Cengiz, 1949 yılında Gaziantep Nizip'te doğdu. İlk ve ortaöğretimini Nizip'te, lise öğrenimini Gaziantep Lisesi'nde tamamladı. Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesini bitirdi. Köy Kalkınma Kooperatifi Merkez Birliği (Köy-Koop) kuruluş ve özellikle dış ticaret oluşumunda kurucu uzman olarak çalıştı. Daha sonra eski Yerel Yönetim sonra İçişleri Bakanlığı vesayetindeki 670 Belediye'nin merkez iktisadi kuruluşu TANSA (Tanzim Satışlar) ilk ve son Genel Müdürü olarak, o dönem 3 hükümetle çalıştı.

ARAPÇA ÖĞRENDİ, PETROL SEKTÖRÜNE GİRDİ
69 yaşındaki Mustafa Cengiz, 12 Eylül darbesinin ardından Kamu'dan ayrılıp özel sektöre yönelirken bu dönemde Arapça öğrendi ve Ortadoğu'da çalıştı.
1990 yılından bu yana petrol - akaryakıt sektöründe kendi şirketleri ile faaliyet göstermektedir.


Mustafa Cengiz kaç oyla Galatasaray başkanı seçildi?


ilk 6 sandıkta geride olan Galatasaray başkanı Mustafa Cengiz, sandıklarda ilerleyen saatlerde farkı kapattı ve öne geçti. Galatasaray'ın 37. başkanı Mustafa Cengiz toplamda 1703 oy alırken, eski başkan Dursun Özbek 1623 oyda kaldı.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)