comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da Mustafa Cengiz aday olabilir mi?

25 Mart 2019, Pazartesi 12:26
Galatasaray'da Mustafa Cengiz aday olabilir mi?

Galatasaray'da erken seçim kararı alınması halinde Mustafa Cengiz'in aday olup olamayacağıyla ilgili Mehmet Helvacı açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Galatasaray'da geçtiğimiz gün yapılan olağan yıllık genel kurulda idari yönden ibra edilmeyen Mustafa Cengiz ve yönetiminin 1 ay içerisinde seçim kararı alması gerektiği belirtildi. Sarı kırmızılı kulübün tüzüğü gereği Mustafa Cengiz'in olası bir seçimde aday olamayacağı ifade edilmişti. Galatasaray'ın eski yöneticilerinden hukukçu Mehmet Helvacı, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. 
 

Galatasaray Haberleri: Mustafa Cengiz başkan adayı olabilir mi?


Lig Radyo'ya konuşan Mehmet Helvacı,tüzük gereği Mustafa Cengiz'in yapılacak ilk seçimde aday olamayacağını ancak olası bir ikinci seçimde aday olabileceğini dile getirdi.

"Mahkemeye gidip, bu kararı tanımamak aynı oylama tekrar yapılsa ibra etmeyenlerin sayısı 3 katına çıkar. Galatasaray'ı doğru okumak lazım. Refleksleri iyi görmek lazım. 
Tüzük bir bütündür. Bir seçim döneminden kasıt, yönetimin seçildikten sonra bir sonraki seçime kadar olan süresidir. Bir başkan ancak 3 seçim dönemi başkanlık yapabilir. Yani başkanın erken seçime gitmesi demek, kendi süresini kısaltmak demektir. 3 sene yapabileceği işi 6 ayda sınırlarsa bir seçim dönemini doldurmuş demektir. Mustafa Cengiz, 23 Mayıs'ta seçim yapılırsa aday olamaz ama ardından yapılacak bir seçime girebilir."
 

Mustafa Cengiz istifa edecek mi?


Olağan Mali Genel Kurulda, kapalı usul ile ibra oylamasının yapılmasını isteyen ve bu talepleri reddedilen Galatasaray yönetimi, genel kurulu mahkemeye taşıma kararı aldı.

Mali Genel Kurulda idari ( yönetsel) bakımdan ibra edilmeyen Galatasaray yönetiminin Pazartesi günü yapacağı son değerlendirme toplantısının ardından avukatları aracılığı ile hukuki yollara başvuracağı öğrenildi.

Öte yandan Galatasaray yöneticisi Mahmut Recevik sosyal medyadaki paylaşımında "Galatasaraylılar ibra oylamasını izleyin, konuşmaları dinleyin. İlk oylamada evet oyları, hayır oylarından fazlaydı. Divandakiler bunu görmezden gelip oylamayı tekrar ettirdiler. Galatasaraylılar bunu unutmaz." dedi.
 

Galatasaray'da Mustafa Cengiz'in son durumu


Galatasaray'da başkan Mustafa Cengiz ile yönetiminin görev düşmesi ile mali konularda da büyük endişe hakim oldu. Galatasaray Kulübü'nde Nisan ayı başında yani 1 hafta sonra ödenmesi gereken paranın tam 70 milyon TL olduğu ortaya çıktı.

Futbol takımı, teknik heyet, personel maaşları ile Galatasaray Kulübünün toplam 70 milyon TL ödemesi gerektiği ifade edildi.

Yönetiminde görevden ayrılacak olması nedeniyle kasa kolaylığı ya da bankalardan kredi alma yükümlülüğüne girmeye nasıl yaklaşacağı ise soru işareti... Şimdi seçim sürecine kadar Galatasaray'da mali, ekonomik sorunlar hortlayabilir.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"