comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da Metin Aslan gelişmesi! Savunmasını vermedi

15 Mart 2019, Cuma 15:46
Galatasaray'da Metin Aslan gelişmesi! Savunmasını vermedi

Galatasaray'ın eski divan başkanı Metin Aslan, disiplin kuruluna sevk edilmesinin ardından savunmasını vermek için kulübe gitti.

FutbolArena - Galatasaray'da disiplin kuruluna sevk edilen eski divan başkanı Metin Aslan ile ilgili gelişmeler yaşanıyor. Dün gerçekleştirilen divan kurulu toplantısında üyelerin bu konu nedeniyle Başkan Mustafa Cengiz ve yönetimine tepki göstermesinin ardından bugün Metin Aslan, kulübe giderek savunmasını vermek istedi. 
 

Galatasaray Haberleri: Metin Aslan kimdir?


Galatasaray'da Disiplin Kurulu'na sevk edilen eski divan başkanı Metin Aslan, sarı kırmızılı kulübe savunma vermek için geldi. Aslan, içlerinde Galatasaray eski başkanı Prof. Dr. Duygun Yarsuvat'ın da yer aldığı yaklaşık 20'ye yakın hukukçu ile kulüp binasına geldi.

Ancak bir avukatın Aslan'ın savunması için görüşmeye girmesi istendi. Metin Aslan ise bunu kabul etmeyerek, Türk Telekom Stadyumu'ndan savunma vermeden ayrıldı.
MUSTAFA CENGİZ NE DEMİŞTİ?

"Metin Sinan kardeşimiz gündemin ana maddesi haline geldi. Ben, Metin Sinan'ı seven birisi olarak bundan hoşnut değilim. Herkes onu konuştu, iyi olmadı. Metin Sinan Aslan'a geçen divanı yönetmesi için teklifte bulundum ama kabul etmedi. Bir sonraki divanı yönetmesi için de teklifte bulunurum. Benim kendisiyle hiçbir sorunum yok."

DUYGUN YARSUVAT: "BU KARARDAN DÖNÜN"

"Galatasaray'da bir şeyler oluyor, neden olduğunu da anlayamıyorum. Buna engel olmamız lazım. En son duyduğum olayı beni şaşırttı ve ne yapacağımı bilemedim. Aylar sonra, 'Sen genel kurulu kötü yönettin' diyerek Metin Aslan'ı disipline sevk edemezsiniz. Tüzüğe bakarsanız görürsünüz, disipline sevk etmek için belli bir süre vardır. Genel Kurul, Divan Başkanı'na bir vekalet vermiştir. Divan Başkanı da kanunlara göre görevini yerine getirir. Size yanlış bilgi veriliyor Sayın Başkan. Bize 'Köfte' derken de herhalde yanlış kişilerden bilgi aldınız. Bunu daha fazla ileriye götürmeden bitirelim. Danışman olarak bana sorarsanız, size daha fazla yardımcı olabilirim."

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"