comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da mali disiplin kararı! Takımın bütçesi düşecek

06 Haziran 2019, Perşembe 21:41
Galatasaray'da mali disiplin kararı! Takımın bütçesi düşecek

Galatasaray yönetimi şampiyonluğun ardından elde edeceği yüksek gelire rağmen mali disiplini elden bırakmama kararı aldı. 

FutbolArena Özel - Spor Toto Süper Lig'de 2018/19 sezonunu şampiyon olarak bitirmesi ile birlikte 500 milyon TL'ye yakın gelir elde eden Galatasaray buna rağmen mali disiplini ise elden bırakmayacak. 


Galatasaray Transfer Haberleri: Galatasaray transfer bütçesi


Sarı kırmızılılar, transfer döneminin başlamasına saatler kalırken Galatasaray'ın geleceği adına önemli bir karara imza attı. 

Transfer döneminde UEFA FFP kriterlerini harfiyen yerine getirme konusunda fikir birliğine varan yönetim, Galatasaray takımının maliyetini ise 50 milyon euronun altına düşürme hedefi koydu.  İlk geldikleri sezonda 70 milyon euro olan takım bütçesini 55 milyona indiren Galatasaray yönetimi bu rakamı daha da aşağı çekecek. Sarı kırmızılı yönetim 2019-20 sezonunda Galatasaray takımının bütçesini 50 milyonun altına indirmeyi hedefliyor.

 

Galatasaray Transfer Haberleri: Galatasaray, Vedat Muriqi'yi alacak mı?


Galatasaray, geçen sene sezon içinde yaşadığı ‘golcü krizinin' acısını bu kez çıkaracak. Sarı kırmızılılarda, Teknik Direktör Fatih Terim'in istek ve kararı doğrultusunda 1 değil 2 santrafor birden alınması kararı çıktı.  Terim'in, Sinan, Eren ve kadroda düşünülmeyen Mitroglou'nun ayrılacak olması nedeniyle Galatasaray yönetiminden en az 2 golcü alınması yönünde rapor sunduğu öğrenildi. 

Tecrübeli teknik adamın Vedat Muriqi'yi ise Mitroglou'nun yerine yedek santrafor olarak istediği Galatasaray'ın ayrıca bir golcü takviyesi planladığı belirtildi. 

Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)