comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da Maicon'un fark yarattığı istatistik

10 Ekim 2017, Salı 21:34
Galatasaray'da Maicon'un fark yarattığı istatistik

Galatasaray'da Brezilyalı stoper Maicon, savunma dışında hücumda da fark yaratıyor.

FutbolArena Analiz - Galatasaray'ın sezon başında transfer ettiği Brezilyalı stoper Maicon, performansıyla taraftarların yüzünü güldürürken savnmada ve hücumda fark yaratıyor.


Süper Lig'de en çok isabetli uzun pas atan futbolcu Maicon


Süper Lig'de geride kalan 7 hafta dikkate alındığında 30+ metre en çok isabetli pas atan futbolcuları inceledik. 

Opta'nın verilerine göre kaleciler çıkarıldığında en çok isabetli uzun pas atan futbolcu 54 kez ile Maicon. Maicon'u ise 43 kez ile Antalyaspor'un Brezilyalı stoperi Diego takip ediyor. 3. sırada da 42 isabetli uzun pas ile Pepe bulunuyor. 
4. sırada 39 kez ile bir orta saha oyuncusu Akhisarspor'dan Soner Aydoğdu bulunurken 5. sırada da 36 kez ile Emre Belözoğlu yer alıyor. 

MAİCON, PEPE VE DİEGO'DAN DAHA BAŞARILI

Maicon isabetli uzun pas konusunda oldukça başarılı. Zira en çok isabetli uzun pas için, en çok uzun pas denemesi yapan isimler de aynı. 

Diego 45 isabetsiz uzun pas ile en çok isabetsiz uzun pas deneyen stoper olurken onu 44 isabetsiz uzun pas ile Pepe takip ediyor. Ardından Luccas Claro ve Dany gibi başka stoperler gelirken Maicon'un 34 isabetsiz uzun pası bulunuyor.

Yani Maicon hem çok sayıda isabetli uzun pas atıyor, hem de bu paslarında yüksek isabet oranı sağlamış durumda.

SONER VE EMRE BELÖZOĞLU'NUN FARKI

Soner Aydoğdu ve Emre Belözoğlu ise birer orta saha oyuncusu olmalarına rağmen 4. ve 5. sırada olabildiler. Orta saha gibi daha dar ve daha yüksek pres alan bir mevkide bu kadar çok isabetli uzun pas atarak takımlarının yönünü değiştirebiliyor ve rakiplerin yaptığı presi kırabilmeleriyle faydalı oluyorlar.


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"