comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da Luyindama tehlikesi! Devler Ligi'nde

19 Ağustos 2019, Pazartesi 17:05
Galatasaray'da Luyindama tehlikesi! Devler Ligi'nde

Galatasaray'da oyuncu satışı gerçekleştirilmezse Christian Luyindama, Şampiyonlar Ligi'nde forma giyemeyecek. 

FutbolArena - Galatasaray'da transfer çalışmaları devam ederken bir yandan da oyuncu satışı yapılması gerekiyor. Sarı kırmızılıların UEFA ile yaptığı anlaşma kapsamında aldığı kadar oyuncu satması gerekiyor. Bu sezon henüz oyuncu satamayan Galatasaray, bu durumun devam etmesi halinde Christian Luyindama'yı Şampiyonlar Ligi kadrosuna yazamayacak. 
 

Galatasaray Haberleri: Luyindama, Şampiyonlar Ligi kadrosunda olacak mı?


Galatasaray, UEFA ile yaptığı anlaşma kapsamında gelir gider dengesi yaratmak zorunda. Bu sezon bonservisi alınan Luyindama nedeniyle sarı kırmızılılar şu anda 3.25 milyon euro ekside bulunuyor. Sarı kırmızılılarda Diagne'ye teklif gelmemesi ve başka oyuncu satışı adına gelişme olmaması Luyindama'nın Devler Ligi'nde oynayamama tehlikesini doğurdu.

Galatasaray, UEFA'ya ekside kaldığı miktarı karşılayabilecek bir oyuncu bildirimi yapmak zorunda. Sarı kırmızılılar bonservis veya kiralama bedeli olarak 3.25 milyon euroyu karşılacak oyuncu bildirimi yapmak zorunda. Bu rakamı şu anda ödenen bonservisiyle karşılayan tek oyuncu Luyindama olduğu için eğer herhangi bir satış yapılmazsa Afrikalı futbolcu, Devler Ligi'nin kadrosuna yazılamayacak.
Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!