comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da Levent Nazifoğlu'ndan Dursun Özbek'e olay cevap! 'Terbiyesiz arıyorsa...'

16 Ağustos 2017, Çarşamba 20:56
Galatasaray'da Levent Nazifoğlu'ndan Dursun Özbek'e olay cevap! 'Terbiyesiz arıyorsa...'

Galatasaray'da olaylı geçen Divan Kurulu toplantısının ardından başkan Dursun Özbek'in resmi internet sitesinin açıklamasının ardından Levent Nazifoğlu'ndan sert cevap geldi. 

FutbolArena - Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Divan Kurulu toplantısının ardından özellikle Levent Nazifoğlu'nun açıklamalarına resmi internet sitesinden sert cevap geldi. Divan Kurulu'nda yaşananlarla ilgili olarak Dursun Özbek'in açıklamaları şu şekilde:

"GALATASARAY'I GALATASARAY YAPAN.."
Galatasaray'ı, Galtasaray yapan, Türkiye'nin en başarılı kulübü olmasını sağlayan temel unsur, camianın 112 yıllık köklü bir tarihten gelen değerler etrafında birleşebilmesidir. Galatasaraylılık hayatın her alanında etik olmak, etik davranmaktır. Daynışmadır. Özveridir. Misyon yüklenmektir. Açık fikirliliktir. Aynı zamanda mizah duygusudur. Küçükleri korumak, büyüklere saygı göstermektir. 

"GALATASARAY DEĞERLERİ"

Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu olarak, 16 Ağustos Çarşamba günü gerçekleştirilen Olağanüstü Divan Kurulu Toplantısı'nda yaşanan oalyalrın tamamen bu bakıl açısıyla ve Galatasaray değerleri çerçevesinde el alınması gerektiği kanaatindeyiz. 

"TÜM ELEŞTİRİLERİ CAN KULAĞIYLA DİNLEDİM"

Şahsım ve yönetim kurulum adına Galatasaray Spor Kulübü'nün 36. başkanı olduğum ilk günden beri düzenlenen tüm Divan Kurulu Toplantıları'na iştirak ederek, Galatasaray'ın en üst düzeydeki temsil heyetinin fikirlerini aldım. O toplantılarda yapılan tüm eleştirileri can kulağıyla dinledim. Kürsü hakimiyeti çerçevesinde yapılan her tenkidi, bana verilen bu kutsal emanetin bir şeref payesi olarak sahiplendim. 

"TERBİYE SINIRLARINI AŞAN KONUŞMA"

Bugün gerçekleşen Olağanüstü Divan Kurulu Toplantısı'nda özellikle bazı konuşmacıların sözlerini, eleştiri kapsamında değerlendirebilmem mümkün değil. Birkaç konuşmacısnın "terbiye sınırlarını fazlasıyla aşan konuşması" olarak geçiştirmem de asla söz konusu olamaz. 

"GALATASARAY TARİHİNE SÜRÜLMÜŞ KARA LEKE"

Yapılanlar Galatasaray Tarihi'ne sürülmüş bir kare leke, Ali Sami Yen'in meaneti olan makama yapılmış bir hakaret, Galatasaray'a zarar vermek için gerçekleştirilmiş büyük ve açık bir provokasyondur. 

"ASLA GERİ ADIM ATMAYACAĞIZ"

Bu provokasyona imza atanlar Galatasaray Tarihi'nde layık oldukları yeri alacaktır. Herkes şunu çok bilsin; Doğru bildiğimiz yoldan asla geri adım atmayacağız. Büyük Galatasaray Ailesi'ndn ealdığımız güçle ve her geçen gün daha da ketnelerek 21. şampiyonluk hedefine yürüyeceğiz.
 

Galatasaray'da Levent Nazifoğlu'nan Dursun Özbek'e cevap


Levent Nazifoğlu ise açıklamanın yayınlanmasının ardından A Spor'da Dursun Özbek'e yanıt vererek, "
Terbiyesiz birine bakmak istiyorsa hemen sol tarafına bakacak, orada terbiyesiz diyen adamları görecek. Böyle bir şey olur mu? Ben başkandan şunun cevabını isterdim. Benim orada çıkardığım tablolar için hayır öyle değil, böyle demesi lazım. Banka borçlarını kapatacağım diyordu. Bir kısmını kapattı ama sonra hemen kredi alınmış. Sen oradan kapattın, bir yerden kredi alıyorsun. Ne anladık bu işten? Dursun Özbek'in bana Galatasaraylılığı öğretecek bilgisi yok. Ne etiği ya? Galatasaray etiği nedir ya? İftira mı atılmış, yalan mı söylenmiş? Laf kalabalığı yapıyorlar, oradan yeniden yürümeye çalışıyorlar.  Dursun Özbek Galatasaray tarihini falan bilmez. Bana Galatasaraylığı öğretemez." ifadelerini kullandı. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"