comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da İmparator Fatih Terim kanunları

13 Ocak 2018, Cumartesi 09:35
Galatasaray'da İmparator Fatih Terim kanunları

Galatasaray futbol takımı sezonun ikinci yarısı için Antalya'da toplandı ve çalışmalarını Fatih Terim önderliğinde sürdürüyor. 

FutbolArena - Galatasaray'ın başına dördüncü kez geçen ve camia içerisinde büyük bir sevinç yaratan teknik direktör Fatih Terim kendine has çalışma stili ve kanunlarından yavaş yavaş futbolcular üzerinde söz ettirmeye başladı. Galatasaray Transfer haberleri FutbolArena'da.


Fatih Terim'den futbolcularına 4 maddelik kanun


Galatasaray futbol takımı sezonun ikinci yarısı için Antalya'da toplandı ve çalışmalarını Fatih Terim önderliğinde sürdürüyor. Fotomaç Gazetesi'nde yer alan habere göre, Fatih Terim, günde çift idmanla pestillerini çıkardığı oyuncularına oyun felsefesini aşılıyor.

''RAKİP KİM OLURSA OLSUN HÜCUM OYNAR''
Igor Tudor'un sürekli savunmaya konsantre ettiği yıldızları, "Galatasaray, rakip kim olursa olsun, hücum oynar" sözleriyle motive eden Terim, başta Belhanda olmak üzere oyuncularını saha içinde özgür bırakmaya başladı.

Takımdaki herkesle bire bir görüşmeler yapan İmparator, taktik çalışmalarda 4-1-4-1 sistemini deniyor. Fernando'nun sakatlığında ön liberoda Donk'uhazırlayan, Hakan Balta'yı sol bekte kullanan Terim, her gün ekstra duran top çalışmaları dayaptırıyor. İşte Terim'in idmanlarda oyuncularına yaptığı uyarılar;

1- Savunmada beklemek yok! Takım halinde önde baskı yapacağız.
2- Kendi yarı alanımızda değil rakip sahada oyunu oynayacağız.
3- Topun kontrolü sürekli bizde olacak. Rakip sahada pas yapacağız.
4- Hücumda herkes inisiyatif alacak ve gol için her şeyi deneyeceğiz.


Fatih Terim'den Eren Derdiyok'a uyarı


Sezonun ikinci yarısına Antalya'da devam eden Galatasaray'da, 25 dakikası basına açık antrenmanda Eren Derdiyok ikili mücadele sırasında hafif bir darbe aldı. Seke seke kenara gelen Eren'in hemen kulüp doktoru yanına koştu.

Eren'in durumunun ciddi olmadığını gözlemleyen Fatih Terim hemen hamle yaptı. Kenarda çalışmayı izleyen Terim, bu duruma müdahale edip Eren Derdiyok'tan oyuna devam etmesini ve kulüp doktorundan ise kenara gelmesini istedi.Tecrübeli teknik adam ciddi bir sakatlık yaşanmadığı ve su molası olmadığı sürece teknik heyet dışında staff ekibinden kimsenin sahaya girmesini istemiyor.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)