comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da Igor Tudor'dan Serdar Aziz'e sakatlık cezası

01 Kasım 2017, Çarşamba 09:25
Galatasaray'da Igor Tudor'dan Serdar Aziz'e sakatlık cezası

Galatasaray'da teknik direktör Igor Tudor, Fenerbahçe derbisinin ilk yarısında sakatlık gerekçesi ile oyundan çıkan Serdar Aziz'e, Trabzonspor mücadelesinde sakatlık cezası verdi.

FutbolArena - Galatasaray teknik direktörü Igor Tudor, Fenerbahçe derbisinde sakatlığı nedeni ile ilk yarısında oyundan çıkan Serdar Aziz'i sakatlığı düzelmesine ve oynayacak duruma gelmesine rağmen Trabzonspor maçında ilk 11'de yer vermemişti. Igor Tudor'un bu kararının nedeni ortaya çıktı.


Galatasaray Igor Tudor'dan Serdar Aziz'e sakatlık cezası


Galatasaray teknik direktörü Igor Tudor, derbide sakatlığı gerekçesi ile oyundan çıkan Serdar Aziz'e Trabzonspor mücadelesinde sakatlık cezası vererek ilk 11'de yer vermedi. Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre, Serdar Aziz derbide bir pozisyonda aldığı darbe sonrasında maça devam edemeyeceğini belirtip 19. dakikada oyudan çıktı. Maç sonrasında Serdar Aziz'in kontrolleri yapıldı. Önemli bir sakatlığı olmadığı ve Trabzonspor maçında oynayabileceği Tudor'a iletildi.

''SAKATLIĞI CİDDİ DEĞİLSE NEDEN DERBİDE OYUNDAN ÇIKTI?''
Igor Tudor ise bu duruma, "Madem sakatlığı bu kadar ciddi değildi, neden oyundan çıktı? Ben futbolcumun sahada son ana kadar savaşmasını isterim" diye tepki verdi. Ve Hırvat teknik adam, bu prensipten hareketle Serdar'a Fenerbahçe derbisinde kendini zorlamayıp oyundan çıktığı için ceza kesti.

Sarı kırmızılı takımla ilgili diğer gelişmeler için Galatasaray Haberleri özel sayfamızı takip edebilirsiniz.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)