comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da Igor Tudor'dan Ndiaye ve Maicon kararı

22 Eylül 2017, Cuma 12:02
Galatasaray'da Igor Tudor'dan Ndiaye ve Maicon kararı

Galatasaray Kulübünde başarılı ile uygulanan 'oyuncu koruma programı' kapsamında bu hafta Maicon ve Badou Ndiaye dinlendirildi. 

FutbolArena Özel - Galatasaray'da IgorTudor'un ağır antrenmanları ve fiziksel yüklemeleri nedeniyle bir sakatlık yaşanmaması adına bu koruma program dikkatle uygulanmaya başlandı. Koruma programı bu hafta Badou Ndiaye ve Maicon üzerine uygulandı.

Oyuncuların her gün değerlerini, durumlarını ve en çok yaşanan adale sakatlıklarını önlemek adına bir masör bir de fizyoterapist eşliğinde seri taramalar yapıp sürekli kontrol eden Galatasaray Sağlık Kurulu, 4 gün önce Badou Ndiaye ve Maicon'un durumunda risk gördü.
 

Galatasaray'da Badou Ndiaye ve Maicon sakat mı?


İki futbolcunun da adalesinde fazla yüklenme tespit edilmesi ve sakatlık riskinin yüksek görülmesi üzerine hem teknik hem de Galatasaraylı 2 yıldız uyarıldı.
Ndiaye ve Maicon'un bu hafta Salı ve Çarşamba günü 2 gün antrenmana bu nedenle katılmadığı belirtildi. Güçlendirme çalışmalarına tabii tutulan Ndiaye ve Maicon'un sakatlanması önlenip dinlendirilirken 2 futbolcu da yeniden takıma katılıp Bursaspor deplasmanında forma giyebilecekler.

Sarı kırmızılı takımla ilgili diğer gelişmeler için Galatasaray Haberleri özel sayfamızı takip edebilirsiniz.

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.