comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da Igor Tudor'dan Belhanda açıklaması

03 Kasım 2017, Cuma 10:06
Galatasaray'da Igor Tudor'dan Belhanda açıklaması

Galatasaray teknik direktörü Igor Tudor, Trabzonspor mücadelesinde cezası nedeni ile forma giyemeyen Younes Belhanda hakkında yardımcıları ile kritik yaptı.

FutbolArena - Galatasaray teknik direktörü Igor Tudor, Fenerbahçe derbisinde gördüğü kırmızı kart nedeni ile Trabzonspor deplasmanında takımını yalnız bırakan Faslı yıldız Younes Belhanda'nın takım için kilit bir rol oynadığına inanıyor. 


Galatasaray Igor Tudor'dan Younes Belhanda'ya övgü


Galatasaray teknik direktörü Igor Tudor, Trabzonspor mücadelesinde cezası nedeni ile forma giyemeyen Younes Belhanda hakkında konuştu. Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre, Fenerbahçe derbisinde gördüğü kırmızı kartın ardından eleştiri oklarının yöneldiği oyuncu için Tudor ve yardımcılarının görüşü çok net: "Belhanda'nın, önemini herkes Trabzonspor deplasmanında açıkça gördü. Onu çok aradık. Takımda olsa bize katkısı büyük olurdu."

''SAVUNMA PERFORMANSI DA ARTACAK''
"Belhanda'nın performansı düşük değil mi? Bundan sonra ne olacak?" sorusuna verdiği yanıt:

"Belhanda, takımı hızla hücuma çıkarıyor. Oynadığı maçlarda Galatasaray takımı daha rahat ve organize atak geliştiriyor. Oyuna akışkanlık ve güç katıyor. O, Türkiye'de insanların alışık olduğu tipte bir 10 numara değil! Yokluğunda birçok kişi Galatasaray takımındaki değerini anlamıştır."

''FERNANDO VE NDİAYE İLE BİRLEŞİNCE RAKİPLERİ BOZUYOR''

Sarı kırmızılı takımın teknik patronları, oyuncunun özelliklerini aktarmaya şöyle devam etti: "Orta sahaya yardım ediyor. En olmadık yerde top kapıyor. Rakibin baskı yapmasına izin vermiyor. Ve onun etkinliği, Fernando ve Ndiaye ile birleşince Galatasaray, rakiplerin orta sahasını bozuyor."

Bu arada teknik patron Tudor, Belhanda'nın eksiğini de şu sözlerle dile getirdi: "Ofansif oyunda bazı sıkıntıları var. Bu anlamda daha etkin olması ve sorumluluk alması gerekli."

Sarı kırmızılı takımla ilgili diğer gelişmeler için Galatasaray Haberleri özel sayfamızı takip.

 

FutbolArena Haber Turu (28 Ekim 2020)