comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da Igor Tudor kendisini savundu! "Öyle demedim"

18 Aralık 2017, Pazartesi 01:06
Galatasaray'da Igor Tudor kendisini savundu!

Galatasaray'da Igor Tudor Yeni Malatyaspor maçı sonrası yaptığı açıklamalarla ilgili olarak kendisini savundu.

FutbolArena - Galatasaray'da Igor Tudor, Süper Lig'in 16. haftasında Yeni Malatyaspor ile oynanan maçın ardından yaptığı basın toplantısına "Siz Türkler" sözleriyle başlamıştı. Bu sözler büyük tepki çekerken Igor Tudor daha sonra bu konuda kendisini savundu. 


Igor Tudor'un "Siz Türkler..." açıklaması


Igor Tudor, Beyaz TV'nin açıklamalarına göre konuyla ilgili olarak "'Siz Türkler' derken ırkçılık veya aşağılamak anlamında söylemedim. Ülkedeki anlayış ve futbola bakış açısı bu demek istedim. Bu sözü küçümsemek anlamında kullanmadım." dedi. 

IGOR TUDOR NE DEMİŞTİ?
Tudor maçın ardından yayıncı kuruluş muhabirinin "Mağlubiyeti getiren sebepler neydi?" sorusuna, "Rakip 2 gol attı, biz 1 gol attık." şeklinde cevap verdi. 

"TÜRKİYE'DE FUTBOLA BAKIŞ AÇISI BU."

Hırvat teknik adam Türk futboluna ve basına gönderme yaptı. Tudor baskı hissediyor musunuz sorusuna, "Bütün hayatım baskıyla geçiyor benim. Şimdi iki tane popüler var şey Türkiye'de. Tudor istifa ve bu sistem. Mağlubiyet sisteme dayandırılacaktır. Şimdi bu yansıtılacak ve herkes mutlu olacak. Türkiye'de futbola bakış açısı bu. Bu sistemle oynayınca kaybediyorsunuz." diye konuştu. 

Galatasaray ile ilgili tüm gelişmeleri Galatasaray Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena haber turu (25 Mart 2019)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.