comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da Hasan Şaş ayrılığının perde arkası

12 Mayıs 2020, Salı 00:31
Galatasaray'da Hasan Şaş ayrılığının perde arkası

Galatasaray yardımcı antrenörü Hasan Şaş'ın istifasının perde arkasından dikkat çeken detaylar ortaya çıktı.

FutbolArena - Galatasaray'da Hasan Şaş'ın ayrılığı sarı kırmızılı camiada gündem konusu oldu. Hürriyet Gazetesi'nden Ali Naci Küçük, FutbolArena TV'de Hasan Şaşı'ın istifasının perde arkasını anlattı. 
 

Hasan Şaş Galatasaray'dan neden ayrıldı?


Hasan Şaş son 2 ay içinde yaşanan gelişmeler sonrasında yeni sezon planlamasında kendisine yer olmadığı kanısına vardığı için sezon sonunu beklemeden istifa kararı aldı.

"HASAN ŞAŞ'IN AYRILIĞI SEZON BAŞINDA BAŞLADI"
Aydın Cingöz ile gündem programında konuşan Ali Naci Küçük, "Hasan Şaş'ın ayrılığı sezon başındaki istifa hamlesinden sonra başladı. Denizlispor maçında protokolde yaşadığı olaydan sonra istifa ettiğini açıklamıştı ancak Fatih Terim kabul etmemişti. Bu gelişme sonrasında Hasan Şaş'a karşı bir rahatsızlık hakim oldu. Devre arasında da Galatasaray yönetimi bu rahatsızlığı Fatih Terim'e aktardı. Aldığı cezalar ve karıştığı olaylar, yönetimde hoş karşılanmadı. Fatih Terim beraber 6 şampiyonluk yaşadığı Hasan Şaş'a karşı bütün eleştirilere göğüs gerdi. Sezon sonuna kadar kalmasını istedi." dedi.

"TELEKONFERENS ZİRVESİNE HASAN ŞAŞ VE ÜMİT DAVALA YER ALMADI"

Sözlerinin devamında, "Fatih Terim, Hasan Şaş'a sahip çıkarken yeni sezon için bazı değişikliklere gitme kararı aldı. 2020-21 sezonu için Fatih Terim'in ekibinde değişiklik yapılması görüşü ön plana çıktı. Hocanın kafasında da bunlar vardı. Riera'nın Fatih Terim ile görüşmek üzere İstanbul'a geleceğini açıklaması, herkese bu olayın giriş kısmının tamamlandığını gösterdi. Lige ara verilmesinden sonra Fatih Terim'in koronovirüs testinin pozitif çıkması herkesi üzmüştü. O dönem Fatih Terim'in futbolcularıyla görüşmesi için telekonferans düzenlendi. Bu görüşmeye Fatih Terim ve futbolcuların yanı sıra yardımcı antrenör Levent Şahin, iletişim ekibi ve tercümanlar katıldı. Hasan Şaş ve Ümit Davala yoktu. Yapılan paylaşımlarda da Hasan Şaş ve Ümit Davala'nın yer almadığı açıkça ortaya çıktı. Sezon sonu değişimin yaşanacağı yüksek sesle konuşulmaya başlandı." diye konuştu.

"YENİ SEZONDA YER ALMAYACAĞI KANISINA VARDI"

Perde arkasını aralamaya devam eden Küçük, "Yönetim kurulu, teknik heyetle bir toplantı yaptı. Hasta olan Fatih Terim'i temsil eden tek kişi Levent Şahin oldu. Hasan Şaş ve Ümit Davala bu toplantılarda da yer almadı. Ayrılık iddialarından sonra kulüpten yalanlama gelmedi ve artık onlar da inanmaya başladı. Bunun ardından Hasan Şaş bugün uzun süre sonra Florya'da idmana gitti. Tesislerde birçok kişiye şakayla karışık "Bizi bir ay sonra görmezsiniz" göndermesinde bulundu. Sonuç olarak sezon sonu yolların ayrılması yerine Haziran'ı beklemeden kendisi istifa kararı aldı. Sosyal medyadaki veda mesajında da Fatih Terim'i pas geçti." dedi.

"MUSTAFA CENGİZ ÇARŞAMBA GÜNÜ TABURCU OLACAK"

Mustafa Cengiz'in taburcu olacağını ifade eden Ali Naci Küçük, "Mustafa Cengiz yaklaşık 10 saat süren bir beyin ameliyatı geçirdi. Tedavisi hastane odasında sürüyor. Çarşamba günü taburcu edilecek. Abdurrahim Albayrak ile sürekli temas halinde." duyurusunu yaptı.

"GALATASARAY BASKETBOL VE VOLEYBOLUN DEVAM ETMESİNİ İSTEDİ"

Basketbol ve voleybol alınan tescil kararlarını değerlendiren Ali Naci Küçük, "Galatasaray bu sabah hem voleybol hem de basketbol federasyonuna yazdığı yazıda liglerin devam etmesini istedi. Ancak tescil kararı çıktı." dedi.

Transfer gündemine de değinen Küçük, "Seri sezon sonunda Galatasaray'a veda edecek. Fatih Terim, Lemina ve Onyekuru'nun mutlaka kalmasını istiyor." diye konuştu.

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"