comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da Göksenin Köksal'dan Sinan Güler'e gönderme

04 Temmuz 2017, Salı 00:55
Galatasaray'da Göksenin Köksal'dan Sinan Güler'e gönderme

Galatasaray'da kaptanlığa getirilen Göksenin Köksal, Fenerbahçe Doğuş'a transfer olan Sinan Güler'e göndermede bulundu.

FutbolArena - Galatasaray Odeabank'ın başarılı basketbolcusu Göksenin Köksal, ezeli rakip Fenerbahçe Doğuş'a transfer olan Sinan Güler'in ardından imali bir paylaşımda bulundu.
 

Göksenin Köksal'dan Galatasaray paylaşımı


Sinan Güler'in Fenerbahçe Doğuş kadrosuna resmen katılmasıyla kaptanlığa yükselen Göksenin Köksal, aktif olarak kullandığı Twitter hesabından taraftarlara bir mesaj yayınladı. Göksenin paylaşımında, "Sizin sevginiz tüm kupalardan daha değerli büyük Galatasaray taraftarı. Sağ olun, var olun." ifadelerini kullandı.

Yıldız oyuncunun bu mesajı THY Euroleague ve Spor Toto Basketbol Ligi'ni şampiyonlukla tamamlayan Fenerbahçe'ye transfer olarak camiada tepki çeken Sinan Güler'e gönderme olarak yorumlandı.
Galatasaray taraftarları paylaşımın ardından takımın yeni kaptanı Göksenin Köksal'a sevgi selinde bulundu. 

Sinan Güler'den Fenerbahçe ve Galatasaray açıklaması


Milli Basketbolcu Sinan Güler'in Fenerbahçe Doğuş'a transfer süreci hakkında sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle:

“Bugün hayatımda yeni bir sayfa açarak, 4 sezon boyunca formasını giydiğim Galatasaray'dan ayrılıyorum. 4 yıl boyunca kazandığınız başarıları, sevinçlerimizi, üzüntülerimizi ve tüm paylaştıklarımızı gözümün önüne getirdiğim zaman; Galatasaray'dan huzurlu bir şekilde ayrıldığını söyleyebilirim. Tüm bu süreç boyunca bana olan desteğini her platformda sunan Galatasaray camiasına içten teşekkürlerimi sunmayı bir borç bilirim.

Kariyerime Fenerbahçe Doğuş'ta devam etmeye karar verdim. Bu kararımdaki en önemli etkenler, Fenerbahçe Doğjş'un son yıllarda kararlı bir şekilde Euroleague şampiyonluğu hedefiyle yola çıkması ve Avrupa basketbolunda büyük bir atılım yapmasıdır. Açıkçası, bu hedef ve yeni bir mücadeleye dahil olmak beni heyecanlandırıyor. Bu sezon daha da büyüyecek olan yapı ile birlikte, kariyerimin bu noktasında Fenerbahçe Doğuş'ta oynamanın en doğu karar olduğunu düşünüyorum. Bu transferin gerçekleşmesinde emeği geçen Fenerbahçe yönetimine, sayın Maurizio Gherardini'ye ve sayın Zeljko Obradovic'e teşekkür ederim.

Son olarak, bu yaz itibariyle Milli Takımdaki arkadaşlarımla en önemli hedefimiz, ülkemizde düzenlenecek Avrupa Şampiyonası'nda istediğimiz noktalara ulaşmak ve iyi bir sonuç almak olacak. Bu hedefe ulaşmak için yüksek konsantrasyonla iyi bir hazırlık dönemi geçirmemiz ve hem fiziksel hem de zihnen hazır olmamız gerekiyor. Bu yüzden, transfer sürecimin Milli Takım kampı başlamadan neticelenmesinden dolayı memnun olduğumun bilinmesini isterim.”
Galatasaray ile ilgili son gelişmeleri Galatasaray Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!