comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da flaş Ünal Aysal gelişmesi

19 Aralık 2017, Salı 16:44
Galatasaray'da flaş Ünal Aysal gelişmesi

Galatasaray Spor Kulübü, Başkan Dursun Özbek'in almış olduğu flaş bir karar ile olağanüstü seçime gidiyor.

FutbolArena Özel - Galatasaray Başkanı Dursun Özbek yaptığı açıklamada seçim kararı aldığını açıkladı. Galatasaray Spor Kulübü 20 Ocak günü olağanüstü seçimli kongreye gidiyor.


Galatasaray'da Ünal Aysal başkan adayı olacak mı?


Galatasaray'da 20 Ocak'ta yapılacak olan erken seçimde aday olması adına kapısı çalınan bir başka isim Ünal Aysal oldu. Sarı kırmızılı kulüpte Aysal döneminde görev yapan idareciler, Ünal Aysal'ın, Dursun Özbek'in karşısında seçimde aday olarak çıkması adına harekete geçti.

''DÜŞÜNÜP KARAR VERECEĞİM''
Ünal Aysal, ilk girişimlerde bu yoğun baskılara olumlu yanıt vermezken "Düşünüp karar vereceğim" dediği ancak Galatasaray camiasında maruz kaldığı olaylar, iş hayatının yoğunluğu nedeniyle aday olmaya soğuk baktığı öğrenildi.

YEMEKTE İKNA EDİLMEYE ÇALIŞILACAK

Sarı kırmızılı kulüpte, yönetim kurulunun erken seçim kararının ardından Galatasaray kulislerinden hareketlilik başladı.

20 Ocak'ta yapılacak olan genel kurulda başkan adayı olması istenen Ünal Aysal'ın yarın Galatasaray Kulübünde görev yaptığı eski yöneticileri ile bir araya geleceği ortaya çıktı.

Aysal'ın, yarın akşam yemeğinde Candan Erçetin, Ebru Köksal, Mehmet Cibara, Aka Gündüz Özdemir başta birçok ismin katılacağı ve burada Ünal Aysal'ın aday olması yönünde ikna edilmeye çalışacağı öğrenildi
 

Hakan Üstünberk ve Yiğit Şardan'a başkan adaylığı teklifi


Galatasaray'da seçim temposu startı verildi. Başkan Dursun Özbek'in aldığı flaş karar ile erken seçime giden Galatasaray'da üyeler başkan adayı çıkarmak için yoğun tempo içerisine girdi. 

DURSUN ÖZBEK'E KARŞI ADAY OLMALARI KONUSUNDA TEKLİF GÖTÜRDÜLER 

FutbolArena'nın edindiği bilgilere göre Adnan Polat'a yakınlığı ile bilinen Galatasaray Genel Kurul üyeleri Ocak ayında yapılacak seçimde Başkan Dursun Özbek'e karşı Hakan Üstünberk ve Yiğit Şardan'a aday olmaları konusunda teklif götürdü. Ancak ikili zamanın kısıtlı olması ve yoğun iş programları nedeni ile bu teklifi geri çevirdi.


Galatasaray'da Adnan Öztürk'ün başkan adaylığı


Camiada gözler teknik direktör adaylarının yanı sıra bir anda başkanlık makamına çevrildi. Kulislerde, olağan genel kurulda başkan adayı olacağını açıklayan Adnan Öztürk'ün başkanlık için adaylığını koyacağı konuşuluyor. Öztürk'ün mevcut Başkan Dursun Özbek'in ilk rakibi olmasına büyük bir olasılık gözüyle bakılıyor.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.