comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da Fernando'dan şampiyonluk iddiası

16 Ocak 2018, Salı 14:30
Galatasaray'da Fernando'dan şampiyonluk iddiası

Galatasaray'da yıldız futbolcu Fernando Reges, GSTV'nin sorularını yanıtladı.

FutbolArena - Galatasaray'da Süper Lig'in ikinci yarısı için hazırlıklar devam ediyor. Antalya'da kamp çalışmalarını sürdüren sarı kırmızılılarda takımın önemli isimlerinden Fernando, GSTV'ye özel röportaj verdi. Brezilyalı futbolcu, sakatlığındaki son durumu açıklarken şampiyonluk konusunda da iddialı ifadeler kullandı.
 

Galatasaray'da Fernando'nun sakatlığında son durum ne?


"Gerçekten ciddi bir sakatlık yaşadım. Sağlık ekibimiz, doktorumuz ellerinden gelenin en iyisini yapıyor. Tek hayalim sahalara dönmek ve arkadaşlarımla birlikte mücadele etmek. Arkadaşlarımla kampta tekrar bir araya gelme fırsatı bulduk. Birçok şeyi kampta paylaşıyoruz. Güzel bir şehirde kamp yapıyoruz. Antrenman şartlarımız da oldukça iyi. Tek hedefimiz var, Mayıs'ta şampiyonluk yaşamak. Zor bir şehirden geldim. İstanbul'da da öyle olacağını düşünmüştüm ama hava şartları, insanlar ve yemekler adaptasyon şartlarımı minimuma indirdi. Kulüp çalışanları adaptasyon sürecimi hızlandırdı, taraftarlarımız da inanılmaz destek verdi. Bu zamana kadar Tanrı'ya şükürler olsun ki büyük isimlerle çalıştım. Tekrar şükürler olsun ki yeniden büyük biri isimle çalışma fırsatı verdi bana."

"FATİH TERİM'İN GELİŞİNİ GÖZTEPE MAÇINDA HİSSETTİK" 
"Rekabet seviyesi ne kadar yüksek olursa bu başarınıza yansır, takım olarak büyümenize katkı sağlar. Hocamızın gelişiyle bu rekabet daha da artacaktır. Daha iyi olmamız lazım.. Ligin ikinci yarısı çok zor geçecek. İlk yarıya başladığımız gibi ikinci yarıya da iyi başlangıç yapmak istiyoruz. Buna göre çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hedefimiz Mayıs ayında şampiyonluk, bu nedenle de iyi bir başlangıç yapmak istiyoruz. Hocamızın gelişini son Göztepe maçında hissettik. Taraftar bizim 12. adamımız. Camianın hedefi şampiyon olmak. İkinci yarıda da hep yaptıkları gibi aynı desteği vermelerini istiyoruz. Hedefimiz ortak ve bu hedefe birlikte yürümek istiyoruz."

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)