comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da Fernando Muslera'ya yan top faturası

24 Kasım 2017, Cuma 10:33
Galatasaray'da Fernando Muslera'ya yan top faturası

Galatasaray teknik direktörü Igor Tudor, Fernando Muslera'dan duran toplarda cizgide kalmamasını, sorumluluk almasını istedi.

FutbolArena - Galatasaray teknik heyeti sezon başından beri yenilen yan top ve duran top gol alışkanlığını sonlandırmak için yoğun mesai harcıyor. Galatasaray teknik direktörü Igor Tudor, Fernando Muslera'dan duran toplarda cizgide kalmamasını, sorumluluk almasını istedi.


Galatasaray'da Fernando Muslera'ya duran top uyarısı


Galatasaray teknik heyeti duran top sorununua çare arıyor. Fotomaç Gazetesi'nde yer alan habere göre, Süper Lig'de geride kalan 12 haftada kalesinde 14 gol gören, bunlardan 7'sini duran toplardan yiyen Galatasaray'da yeni 'önlem paketi' devreye girdi.

Halen dünyanın en iyi 10 kalecisinden biri olarak gösterilen ancak çizgide kalmakla eleştirilen, kalesinden çıkıp hava toplarını almamakla suçlanan Fernando Muslera, bu önlem paketinin içinde yer alıyor. Teknik Direktör Igor Tudor'un, Uruguaylı eldivenin bu konuda daha fazla sorumluluk almasını istediği öğrenildi.
ESKİ FORMUNU ARIYOR

Hırvat hoca, bu konuda sorumluluğu kaleci antrenörü Fadıl Koşutan'a verdi. Koşutan, rutin idmanlar haricinde Muslera'ya yan top çalışması yaptırıyor.Claudio Taffarel'in ayrılmasından sonra formu düştüğü gözlenen Nando, eski günlerine dönene kadar bu uygulamaya tabi tutulacak.

Yan top sıkıntısının diğer ayağında ise savunma oyuncuları var. Tudor'un, başta Maicon olmak üzere tüm defans oyuncuları ile özel olarak ilgileneceği belirtiliyor.

Sarı kırmızılı takımla ilgili diğer gelişmeler için Galatasaray Haberleri özel sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)