comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da Feghouli kararının perde arkası

25 Ağustos 2017, Cuma 12:51
Galatasaray'da Feghouli kararının perde arkası

Galatasaray'da Feghouli'nin Sivasspor maçının kadrosuna alınmamasının nedeni belli oldu.

FutbolArena - Galatasaray Transfer çalışmaları kapsamında Sofiane Feghouli ile anlaşma sağladı. Sarı kırmızılılar, yeni transferini Sivasspor maçının kadrosuna almadı. Bunun nedeni ise hem ftubolcuyu riske etmemek hem de milli takımdan affını istemesine zemin hazırlamaktı.
 

Galatasaray'da Feghouli, Sivas maçının kadrosuna neden alınmadı?


Sarı kırmızılıların yeni transferi, Sofiane Feghouli sakatlığı geçmesine karşın Teknik Direktör Igor Tudor tarafından bu akşamki Sivasspor maçının kamp kadrosuna alınmamıştı... Bunun perde arkasında yatan asıl nedene ise FutbolArena ulaştı...

Feghouli, Dünya Kupası grup elemelerinde Cezayir'in 2 ve 5 Eylül tarihlerinde oynayacağı maçlar için Milli Takımı'ndan davet aldı. Sakatlığını atlatan ancak fiziksel açıdan hazır olmayan Feghouli'nin Sivasspor maçında sahaya çıkması Milli Takım arasında da İstanbul'dan ayrılıp Cezayir Milli Takımına gitmesi anlamına gelecekti.
Galatasaray Kulübü de bu arada Feghouli'nin takımla beraber olması, güçlendirme ve fizik kondisyon antrenmanlarına tabii tutulup yüzde 100 hazır olduktan sonra sahaya çıkmasına karar verdi. Bu yüzden de Feghouli'nin milli takımından affını istemesine de imkan oluşturmak adına Cezayirli yıldız kadroda yer almadı.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (14 Eylül 2020)